Son Dakika: Ankara'da Sağlık Bakanlığı ve Kara Kuvvetlerine Dev Operasyon

Son dakika haberi: Ankara 'da Kara Kuvvetleri ve Sağlık Bakanlığı 'na dev FETÖ operasyonu başlatıldı. 110 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Son Dakika: Ankara'da Sağlık Bakanlığı ve Kara Kuvvetlerine Dev Operasyon

Sağlık Bakanlığı ve Kara Kuvvetlerine dev FETÖ operasyonu.

Ankaa merkezli başlatılan operasyonda Sağlık Bakanlığı ile Kara Kuvvetlerinde 110 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

KARA KUVVETLERİ

Silahlı terör örgütü FETÖ 'nün Kara Kuvvetleri yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında  Komutanlık bünyesinde olan  67 'si muvazzaf 100 asker ile Ticaret Bakanlığında çalışan bir "mahrem imam" hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından, operasyon ile ilgili yapılan açıklamada, örgütün "mahrem imamları" ile ankesörlü ve kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlenen bir binbaşı, 3 yüzbaşı, 43 üsteğmen, 3 teğmen ve 50 astsubay ile Ticaret Bakanlığında görevde olan bir "mahrem imam" olmak üzere 101 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı bildirildi.

Asker şüphelilerin 67'sinin muvazzaf olduğu, 33'ü hakkında ise idari işlem uygulandığı belirtilen açıklamada, gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince sürdürüldüğü kaydedildi.

SAĞLIK BAKANLIĞINA OPERASYON

Anbkara 'da başlatılan bir diğer operasyonda ise ,  5'i ihraç, 4'ü aktif çalışan olmak üzere, Sağlık Bakanlığı bünyesine Ankara'daki 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonlar kapsamında 8 şüpheli gözaltına alındı.

Kamubulteni.com  | Ankara