Sibel Kekili O Durumu Şikayet Etti

Ünlü oyuncu Sibel Kekili, yaptığı son açıklamada Türk olduğu için bazı rollerde oynayamadığını, bazı başrollerde için bu yüzden oynayamadığını söyledi.

Sibel Kekili O Durumu Şikayet Etti

Dünyaca ünlü Türk oyuncu Sibel Kekili bazı açıklamalarda bulundu.

Dünyada da adından çokça söz ettiren ünlü ve güzel oyuncu Sibel Kekilli, Türkiye kökenli olmasından dolayı oyunculuk yaparken bazı ayrımcılıklara uğradığını ve bazo filmlerde Türk olduğu için oynatılmadığını söyledi. Kekili bu gruplaşmanın ve ırkçı davranışların bir an önce sona ermesini istedi. 

Uluslararası projelerde de önemli roller oynayan ünlü ve güzel oyuncu Kekili, yaptığı son açıklamasında, uğradığı ırkçı tutumlar ile ilgili, "çocukluğundan itibaren ırkçılıkla tanış olduğunu" ifadelerini kullandı.

DAHA AZ VE FARKLI...

Die Welt isimi  gazeteye bir demeç veren ve samimi açıklamalarda bulunan 38 yaşındaki Sibel Kekilli'nin bu demecinde en dikkat çeken kısım uğradığını söylediği ırkçı tutum. Kekili konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye kökenli porno izle olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim" ifadelerini kullandı.

AYNI ORANDA OLMAMIZ YETMİYOR

Kendinden beklenne oyunculuğun, rol aldığı film ile dizilerde bir Türk'e hayat vermesi, Türk kişileri canlandrmak olduğunu söyleyerek açıklamasını sürdüren Kekili, aksi durumda medya yöneticilerinin bundan rahatsızlık duyduğunu söyledi. Göçmen kökenli kişilerin oyuncu olarak da eşit şansa sahip olmadığını söyleyerek açıklamasını sürdüren Kekili, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: "Aynı oranda iyi olmanız kesinlikle yetmiyor"

Bir projede kendisi için başrol düşünüldüğünü söyleyen ancak projenin adını söylemeyen Kekili, projenin yönetmeninin, Kekili'nin türk olması nedeniyle bu başrolü geri çektiğini söyledi. 

Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim" ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Sibel Kekili, sistem içindeki gruplaşmaların artık sona ermesini istedi.