Sel Felaketinde Can Kaybı 10´a Yükseldi

Şanlıurfa´da bir apartmanın bodrum katında 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Sel Felaketinde Can Kaybı 10´a Yükseldi

Sel felaketinin ağır yaşandığı Şanlıurfa'da, Tandoğan Mahallesi'nde bulunan Yavuzlar Apartmanı'nın bodrum katındaki dairede 5 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

 İhbarla olay yerine giden ekipler tarafından bodrum katından çıkarılan ve Suriye uyruklu olduğu belirtilen 5 kişinin cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Böylece Şanlıurfa'da sel felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 9 olurken, Adıyaman'da da bir bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişi hayatını kaybetmişti. Sel Felaketinde Can kaybı 10 oldu.

Sağanak yağışın etkili olduğu  bir diğer il olan Adıyaman'da da bir bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişi hayatını kaybettiği haberini sabah sizlere iletmiştik.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 kişinin kayıp olduğunu belirtip "Buradaki çalışmalar valilerimiz, jandarma komutamız, bölge müdürlerimiz burada. Yollar açık, elektrik, su var. Tedbirlerimiz ve uyarılarımız devam ediyor. Dere yataklarının etrafında bulunmamak gerekir. Tüm tedbirleri ilgili yerlerde arkadaşlarımızın uyarısı var" dedi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, dün gece bugün için kentte eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini açıklamıştı. Ayhan, vatandaşlardan zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmalarının tehlikeli olduğunu belirterek, "Tabii bu yağış arttıkça da özellikle Harran bölgesindeki yerleşim yerlerinin olsun, tarımsal arazilerin de bir risk altında olduğunu da söyleyebilirim. Bu konuda DSİ'miz ve ilgili birimlerimiz teyakkuzda hazır beklemekte. Tabii bazen insan iradesini aşan bir durum olduğunu da söylemek istiyorum. Ama biz elimizden geldiği kadar tüm kurumlarımızda birlikte bu süreci." Dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu sabah Şanlıurfa ve Adıyaman'da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bakanlarımız, ekiplerimiz çalışmaları koordine etmektedir. Rabbim beterinden korusun" dedi.