Sağlık Bakanlığı'ndan Uyarılar Art Arda Geldi ! Yeni Tedbirler Hayata Geçirildi

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce koronavirüs salgını tedbirleri başlığıyla , bakanlıktaki tüm birimlere yazı gönderildi. Yazıda, bakanlıkmerkez teşkilatında verilen hizmetin etkin, kesintisiz ve sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi için bir çok yeni idari tedbirin hayata geçirileceği kaydedilirken, son günlerde bakanlık merkez hizmet birimlerinde vaka artışı olması sebebiyle alınan tedbirlere ilave olarak, belirtilen hususlarda azami özenin gösterilmesinin zorunluluk teşkil ettiğini

Sağlık Bakanlığı'ndan Uyarılar Art Arda Geldi ! Yeni Tedbirler Hayata Geçirildi

Bu çerçevede, merkez binada uygulanan ziyaretçi yasağının sürdüğü, zorunlu durumlar dışında ziyaretçi kabulünde ısrarcı olunmaması gerektiği belirtilirken, ayrıca şu uyarılar görüldü: 

Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 17.08.2020 tarihli ve 2020/68 sayılı kararı gereğince, zorunlu hallerde ziyaretçi kabullerinde 'Hayat Eve Sığar (HES)' uygulamasına geçilecek.

Yemekhanenin kullanımıyla ilgili 18.03.2020 tarihli ve 1521 sayılı yazı ile duyurulan tedbirlere gerekli hassasiyetin gösterilecek.

Binaya girişlerde güvenlik görevlilerince yapılan ateş ölçümünün mutlaka yaptırılması ve yüksek ateş çıkması durumunda binaya kesinlikle girilmemesi ve en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi sağlanacak.

Salgın hastalık belirtisi gösteren personelin, ilgili amirleriyle görüşerek mesaiye gelmeksizin en kısa sürede sağlık kuruluşuna müracaat etmesi sağlanacak.

Ortak kullanım alanlarından olan bina içerisindeki tüm çay ocakları kapatılacak ve zemin katta yer alan kantinde çay-kahve servisleri kaldırılacak.

Personel giriş-çıkışlarında ve bina içerisinde kesinlikle maskesiz dolaşılmayacak. Sosyal mesafenin korunmasına ve hijyen kurallarına riayet edilecek.

Bina içerisindeki tüm asansörlerin 6 kişiden fazla kullanılmaması sağlanacak.