Pençe-Kilit Operasyonundan Acı Haber!

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı bombanın (EYP) patlaması sonucu yaralanan 1 asker şehit oldu.

Pençe-Kilit Operasyonundan Acı Haber!

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu'nda teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu Piyade Uzman Çavuş Mümin Çarkcı'nın şehit olduğunu bildirdi.

MSB, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 30 Nisan 2022 tarihinde kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Mümin Çarkcı teröristler tarafından yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 30 Nisan 2022 tarihinde Şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da şehit Çarkcı için taziye mesajı yayımladı. Twitter'dan yapılan paylaşımda "Kahraman silah arkadaşımız, 30 Nisan 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerini kullandı.