Okan Bayülgen 4 Yıla Kadar Hapisle Yargılanacak

Televizyoncu ve seslendirme sanatçısı Okan Bayülgen, Youtuber Muhammet Çumanoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Okan Bayülgen 4 Yıla Kadar Hapisle Yargılanacak

Okan Bayülgen, Youtuber Muhammet Çumanoğlu'na 'Gerizekalı' dediği iddiasıyla 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkacak.

Sputnik'te yer alan habere göre, Youtuber Çumanoğlu, 1 sene önce 'Uykusuzlar Kulübü' isimli televizyon programında kendisine ait bir videodan kesit yayınlayarak kendisine, 'gerizekalı' dediğini iddia ettiği Okan Bayülgen hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve Bayülgen hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Çomanoğlu'nun avukatı suç duyurusunda, "Bu program kendi normal zamanında yayınlandığı gibi programın YouTube kanalında da yayınlanmıştır. Bu durum kitap yazma çalışması yürüten ve uzmanlaştığı bu alanda iş yeri açmayı planlayan müvekkili rencide etmesinin yanı sıra çok zor durumda bırakmıştır" ifadelerini kullandı. Okan Bayülgen ise ilgili iddiaya dair, "Muhammet Çumanoğlu'nun yayınladığı ve benzeri videolar çeken kişilerle ilgili program sırasında tanımlama yaptım. Sosyal medya üzerinden duygusal ilişkiler ve aşk üzerine yorumlar yapıp görüşlerini sunan, ahkam kesen kişiler hakkında 'gerizekalı' ibaresini kullandım. Bu ifadenin müşteki ile ilişkisi olmadığı, programın yayın akışından anlaşılacaktır" demişti.

Bayülgen, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.