Kurtlar Vadisi'nin Savcı Leyla'sı Çiğdem Batur İsyan Etti! "Taciz Yıllardır Sürüyor"

Bir döneme damgasını vuran Kurtlar Vadisi dizisinde Savcı Leyla karakterini oynayan Çiğdem Batur'a yıllar önc musallat olan sapık yeniden ortaya çıktı.

Kurtlar Vadisi'nin Savcı Leyla'sı Çiğdem Batur İsyan Etti! "Taciz Yıllardır Sürüyor"

Çiğdem Batur, sosyal medya hesabından yaşadıklarını 'Yettiniz Artık!' başlığıyla yayımladığı videoda tek tek anlattı. Ünlü Oyuncu, yayınladığı videoda şu ifadeleri kullandı: 4-5 sene önce benim bir davam vardı. Birçoğunuz biliyor. Bilmeyenler içinde tekrar söylemek istiyorum. Bu bir sapık davasıydı. İsmi Erdinç olan bir şahsın soyadını veremiyorum çünkü hala dosya mahkemede olduğu için. Erdinç isimli şahsın beni, ailemi, çevremi taciz ederek, gerek cep telefonlarıyla, gerek mesajlarıyla, gerek aramalarıyla daha sonra işi ilerletip benim evime çiçekler, benzeri bir takım hediyeler yollayarak aynı şekilde benim tiyatro oyunları ama gelip, her oyuna bilet alıp, Twitter'dan 'İşte şimdi şu koltukta oturuyorum, seni izliyorum gözüm üzerinde' diyerek yazdığı taciz mesajlarıyla birlikte biz bir dava açmıştık. Bu dava nasıl sonuçlandı derseniz; Bu şahsın daha önce herhangi bir suç işlemediğinden dolayı cezası ötelendi. Bu ne demek oluyor; bu ve buna benzer suç işlerse eğer hapis cezası alacak.

Üzerinden 4-5 sene geçmesine rağmen bu şahıs ceza da almadığı için tekrar ortaya çıktı. Aynı özgüvenle, aynı kendini bir şey zannederek, biz ona bu 4-5 sene içerisinde hiç tepki vermediğimiz için, tevazu gösterdiğimiz için kendini daha bir hak sahibi gördü taciz konusunda. Tekrar cep telefonuyla taciz ediyor. Beni, ailemi, ailem gibi gördüğüm arkadaşlarımı her şeyden önce bütün bu insanların hepsini endişede bırakıyor benimle alakalı.

Ben bu davanın peşini bırakmayacağım. Çünkü ben ve benim gibi kadınlar sen ve senin gibi sapıklarla hayatı boyunca uğraşmak zorunda kalıyor. Buna göz yummayacağım. Çünkü biz sizin gibi sapıklara tepki göstermediğimiz sürece ve siz ceza almadığınız sürece maalesef bu ülkede kadına şiddet ve kadın ölümleri her geçen gün daha fazla artıyor. Şimdi cesaretin varsa bu videonun altına da bana yazdığın mesajları aynı özgüvenle yazsana... Hadi telefonun arkasında o klavyenin arkasında bana özgüvenle bulunduğun tacizi şimdi burada herkesin önünde bulunsana… İşte o işler öyle olmuyor. O yüzden ben bu işin arkasındayım. Bunu da sizinle paylaşmak istedim. Bu Erdinç B. isimli şahsın en kısa zamanda ceza alması için canla başla uğraşacağım.

Çiğdem Batur Kimdir?

Ayşe Çiğdem Batur (d. 13 Temmuz 1982, Düzce, Türkiye), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı, sunucudur.  
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan Çiğdem Batur, 2000-2004 yılları arasında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi - Grup Mimus Tiyatro Topluluğunda oyunculuk yaparak sanat hayatına başladı. Başkent İletişim anlatım iletişim kursu, diksiyon, spikerlik, sunuculuk eğitimi, Sanat Akademi - tiyatro ve oyunculuk eğitimi, Başkent İletişim anlatım iletişim kursu, seslendirme eğitimleri aldı.
2004 yılında ART televizyonunda "Alışveriş Çantası" adlı bir programın sunuculuğunu yapan sanatçı, TRT'de çeşitli programlarda sunuculuk, oyunculuk, program ve yönetmen asistanlıkları görevlerinde bulundu. Bir kısa film deneyimi olan Batur, sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Sanatçı aynı zamanda seslendirme çalışmaları yapmaktadır. Çerkes kökenlidir.


== Rol aldığı tiyatro oyunları ==
Amiral Battı (Haldun Dormen- Göksel Kortay) - Arena Oyuncuları
Ölüm Yakalar (Jean McConnell-Miles Trip) - Epizot Görsel Sanatlar
Baş Belası (Eray Yasin Işık) - Tiyatro Esen
Macbett (Eugene Ionesco)
Kulaktan Kulağa (Lady Issabel)
Bir Şehnaz Oyun (Turgut Özakman)
Philipp Hotz’un Büyük Öfkesi (Max Frisch)


== Dizi ve filmler ==


== Sunuculuk ==
TRT 1 “Savaşta Barışta Türk Ordusu” - Program Sunuculuğu 2006 (23. Bölüm)
TRT 2 Politika Kulvarı - Kulvar Farkı Bölümü Yapımı-Sunumu 2004 - 2005 (26. Bölüm)
ART TV - Alışveriş Çantası - Program Yapımı ve Sunumu - 2004
TRT 1 "Gençlik Her Zaman- Program Sunuculuğu
SHOW TV "Kuaförüm Sensin- Program sunuculuğu


== Yapım - Prodüksiyon ==
Kanal D - Haber Merkezi(Bülteni) - Staj - Ağustos 2003
TRT 1 - Bizim Evin Halleri - Yönetmen Asistanlığı - 2003
TRT 1 - Ablam Böyle İstedi - Yönetmen Asistanlığı - 2003
TRT GAP - Ezgi Günü - Program Asistanlığı - 2002 / 2003