Kalçasından Kemik Alıp Yeni Çene Yaptılar

Geçtiğimiz Haziran ayında Denizli'de tüfekle kendisini yüzünden vurmak suretiyle yaralayan 36 yaşındaki Mehmet Türken isimli kişinin çene kemiği parçalandı. Ameliyata alınan Türken'in kalçasından alınan kemik çenesine takıldı.

Kalçasından Kemik Alıp Yeni Çene Yaptılar

Denizli'nin Akköy Mahallesi'nde yaşamakta olan ve 36 yaşında olduğu öğrenilen Mehmet Türken isimli kişi,av tüfeği ile evinde oyalanırken kendisini yüzünden vurdu. Av tüfeğinin ateş alması sonucu yüzünden yaralanan ve yüzü parşalanıp çene kemiği kırılan Mehmet Türken, bölgeye gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası Ambulanslarla Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Hemen tedavi altına alınan Türken, Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniğine sevk edildi. Buraya getirilen Mehmet Türken tedavi altına alındı.

AMELİYAT 4 SAAT SÜRDÜ

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahları Dr. Hakan Özcan ve Dr. Özgen Kıvanç başkanlığında kurulan ve başarılı ameliyatları ile adından söz ettiren bu ekip, Mehmet türken'i muayeneye aldı. Tedavi süreci devam ederken sıa ameliyata alındı. Ameliyata alınan Türken'in bu operasyonu 4 saat boyunca devam etti. Düzenlenen bu ameliyat ile kalçasından kemik ve cilt dokusu alındı ve Mehmet Türken'in yüzüne nakledilerek ona yeni bir çene yapıldı.

Dr. Hakan Özcan ve Vegabet Dr. Özgen Kıvanç'ın başkanlığındaki ekip tarafından yapılan ameliyat başarılı şekilde tamamlandı ve Mehmet Türken sağlığına kavuştu. Ameliyat sonrası iyileşen türken, artık yemek yiyebilir ve konuşabilir hale geldi. 

Ameliyatı yapan ekibin başkanları öğretim üyeleri Dr. Hakan Özcan ve Dr. Özgen Kıvanç, Türken'in başından geçen olay sonrası çene kemiği ile yanak dokularında ciddi derecede kayıplar olduğunu dile getirdi. 

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Çene fonksiyonlarını kullanamayan ve estetik açıdan ciddi problemi olan hastamıza iki ekip olarak yaklaşık 4 saatlik bir operasyonla kalçasından aldığımız kemik ve cilt içeren dokuyu yüzüne mikrocerrahi yöntemler ile nakledip hastamızı hayata ve toplum içine tekrar kazandırdık. Başarılı geçen bu operasyon sonrası artık hastamız yemek yiyebilecek, konuşabilecek ve günlük aktivitelerini sorunsuz bir şekilde yapabilecek duruma geldi."

Kamubulteni.com  | Ankara