İstanbul'da Toplu Ulaşım 4 Gün Ücretsiz

Son Dakika. İBB açıklama yaptı. İstanbul’da toplu ulaşım 4 gün boyunca ücretsiz.

İstanbul'da Toplu Ulaşım 4 Gün Ücretsiz

İstanbul’da 1 Mayıs İşçi Bayramı ve Ramazan Bayramının ilk 3 gününde şehir içi toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

Vatandaşların merakla beklediği ulaşım haberi geldi.

İBB’den Yapılan Açıklama

‘’ İETT, otobüs hatları ile metrobüste 3 günlük bayram boyunca Cumartesi günü planına göre sefer düzenleyecek. Garajlarda yedek otobüs ve şoför bulundurulacak. Gerekli olduğu hallerde ek seferlerle yolcu yoğunluğuna anında müdahale edilecek. Güvenli ve konforlu yolculuk sağlanması açısından araç ve şoför yetkinliği kontrolleri aralıksız devam edecek. Yolcu mağduriyeti oluşmaması için, güzergah ve durak alanlarında da kontroller sağlanacak.

5 Mayıs’tan Sonra Normal Tarife

İETT, Bayram sonrası 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günleri ise normal hafta içi sefer düzenine göre seferler yapılacak. Garajlarda ve yoğun peronlarda yedek araçlar bulundurulacak, gerekli hallerde ek seferler düzenlenecek.

1-4 Mayıs’ta Hafta Sonu Sefer Sayısı

Metro İstanbul ile Şehir Hatları'nda ise 1-4 Mayıs tarihleri arasında hafta sonu sefer tarifesi uygulanacak. Bayram boyunca M1, M2, M3, M4, M5, M6, M7, M9 metro; T1, T4, T5 tramvay ve F1 füniküler hatlarımızda seferler 02.00'ye kadar devam edecek. Yine yolcu yoğunluğuna göre gerekli hallerde ek seferler konulacak."

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /