İçişleri'nden Şu anda Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması (Cuma Akşamı ve Pazar Günü Var mı?)

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada sokağa çıkma yasağı konusunda detaylı bilgiye verildi ve medyada dolaşan yalan haberlere açıklık getirildi.

İçişleri'nden Şu anda Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması (Cuma Akşamı ve Pazar Günü Var mı?)

Son dakika: İçişleri'nden sokağa çıkma yasağı saati açıklaması.

İçişleri Bakanlığı bir son dakiak açıklaması yaptı. Bakanlıktan yapılan son dakika açıklamasındai "Bazı basın yayın kuruluşlarımızda sokağa çıkma kısıtlamasının bu akşam saat 20.00'de başladığı yönünde haberler mevcuttur." ifadelerine yer verildi ve şu bilgiler paylaşıldı:

"Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ilk uygulama genelgede de belirtildiği gibi 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00 a kadar, 22 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar olacaktır. Genelgemizde diğer belirtilen tedbirler ise restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya yerlerinin paket servis ve gel al şeklindeki hizmetleri ile diğer hususlar bu akşam 20.00'de yürürlüğe girmiştir."

ŞUANDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

20 Kasım akşamı sokağa çıkma yasağı yok. 

Sadece 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı var. Diğer vatandaşlar için bir kısıtlama yok.

PAZAR SINAVI OLANLAR

Pazar günü KPSS'ye girecek adaylar , Pazar sabahı yasağından muaf. KPSS'ye girecekler için sokağa çıkma yasağı Pazar günü geçerli değil. Anne, baba, kardeş ve eş ile sınava gidilebilecek.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA