Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Maaş Farkları İle İlgili Son Dakika Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaklaşık 2,9 milyon kamu görevlisinin ilave zammıyla ilgili açıklama yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Maaş Farkları İle İlgili Son Dakika Açıklaması

Bakanlık sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ilave zam ve katsayı artışından kaynaklanan zamların hesaba yatırılmasıyla ilgili maaş farkının ödenebilmesi için sistemlerinin kamu kurumlarına açılacağı açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bakanlığımız Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen bilişim sistemi aracılığıyla, 210 kamu idaresinde yaklaşık 2,9 Milyon kamu görevlisinin maaşının elektronik ortamda ödenmesini sağlıyoruz” denildi.

Açıklamanın devamında yüzde 30 zammın Meclis’te kabul edildiği belirtilerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği %30 zam Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler” ifadeleri kullanıldı.

14 günlük maaş farkıyla ilgili de açıklama yapan Bakanlık, “Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, %13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak- 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız” denildi.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /