Hakkari'de Teröristlerden Hain Saldırı: 2 Şehit , 1 Yaralı

Son dakika haberi: Hakkari 'den kahreden şehit haberi geldi. PKK'lı teröristlerce uzak mesafeden yapılan saldırı sonucu 2 askerimiz şehit oldu.

Hakkari'de Teröristlerden Hain Saldırı: 2 Şehit , 1 Yaralı

Son dakika: Hakkari 'den kahreden şehit haberi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında Hakkari 'de saldırı olduğu , patlama sonucu 2 askerimizin şehit olduğu belirtildi.

MSB 'den yapılan açıklama şu şekilde;

"Hakkari bölgesinde 9 Temmuz 2019 tarihinde bir askeri araca PKK'lı teröristlerce uzak mesafeden yapılan saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz."

Şehitlerimizin isimleri ve memleketleri henüz açıklanmadı. 

ÜSTEĞMEN  ŞEHİT DÜŞTÜ

Hakkari'de şehit düşen Hava Savunma Piyade Üsteğmen Emre Kargın 'ın acı haberi, Muğla'nın Dalaman ilçesindeki babaevine ulaştı.

Dalaman ilçe merkezinde bulunan Seyfettin İnce Caddesi 'nde oturmakta olan Muammer Kargın ve eşi Sadet Kargın'a üsteğmen oğullarının şehit olduğu haberini İlçe Kaymakamı Ali Güldoğan ile beraberindeki askeri yetkililer verdi.     

Türk bayrakları asılan eve hemen sonra gelen Muğla Valisi Esengül Civelek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya da şehidin ailesini ziyaret ederek taziyede bulundu.     

Konya'da 2015 yılında teğmen olarak göreve başlayan şehit Kargın'ın bekar olduğu ve 2 kız kardeşinin bulunduğu belirtildi.