Hakan Hatipoğlu'ndan Fazıl Say Açıklaması

Fazıl Say 'ın yorumuna cevap verdiği ve tanımadığı Hakan Hatipoğlu, sosyal medyada günün konusu oldu.

Hakan Hatipoğlu'ndan Fazıl Say Açıklaması

Dünyaca ünlü Piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada takipçi sayısının düştüğünü söyledi.

Usta piyanist Fazıl Say 'ın bu gönderisinin altına, Var Mısın Yok Musun programı ile ünlenen ve adını Survivor 'dan da duyduğumuz Hakan Hatipoğlu yorum yaptı. Hatipoğlu yaptığı yorumda "Bende de kandil veya bayram tebriği yazınca oluyor aynısı... Şaka gibi"  dedi. 

Hakan Hatipoğlu 'nun bu yorumuna Fazıl Say cevap verdi ve onun ne iş yaptığını sordu. Bu cevap sosyal medyada olay oldu. Hakan ise bir sürer sonra yorumunu sildi.

Yaşananlardan  sonra Hakan Hatipoğlu, 2. Sayfa programına yazılı bir açıklama gönderdi ve şu ifadeleri kullandı:

"İlk olarak bu cümle ile sosyal medyada bende insanların din siyaset spor gibi konularda ne kadar kolay linç edildiğini ve bunun nekadar yanlış olduğunu tıpkı Fazıl Bey gibi belirtmek istedim buna açıklık getireyim.Fazıl Bey'in bu soruyu normal sorduğunu düşünsem, (ki düşünmüyorum) o zaman beni 2 yıldır takip eden biri neden bunu soruyor ki derim. En azından 2 yılda hakkımda bir bilgi sahibi olmuştur. Maksadı bana laf atmak ya da iğnelemek ise, bir reality show'a katıldık diye, okuduğumuz okullar, iş hayatımız, sonrasında televizyonda yaptığımız onlarca iş ( her şey Survivor değil) böyle bir anda bir cümle ile hafife alınmasın."

"Size bu yaz yaşadığımız bir olayı anlatıyım; Yazın Alaçatı'da kaldığımız otelin sahibi çok sevdiğimiz bir ablam, aile dostum, telefonunu hazırlayıp yarım saat çekindikten sonra, bir cafe de yan masasında oturan ve hayranı olduğu Fazıl Say'a yaklaşıp "pardon bir fotoğraf çekebilir miyiz" diyor. Cevap "şu an olmaz maalesef" deyip yüzüne bile bakmıyor. Bunu neden anlattım; belki dünyaca tanınan bir sanatçı değilim hatta bir sanatçı değilim ama en azından insanım. Beni dışarıda, çevremde, sokakta tanıyan tanır bilen bilir. Bu dünyaya güzellik saçmak için illa sanatçı olmak gerekmiyor. 

Kamubulteni.com  | Ankara