Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Başlıyor-İşte Market Fırın Bakkal Açılış Kapanış Saatleri (Saat Kaçta?)

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı hakkında son dakika açıklamasında bulundu. Açıklamada yasağın kaçta başlayacağı, kaçta sona ereceği, nerelerin açık olacağı konularına değinildi.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Başlıyor-İşte Market Fırın Bakkal Açılış Kapanış Saatleri (Saat Kaçta?)

Son dakika: Sokağa çıkma yasağı başlıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada hafta sonu geçerli olacak sokağa çıkma yasağına değinildi ve kısıtlamanın saat 21.00'da başlayacağına yer verildi. Açıklamada hatırlatma yapıldı ve yasağın pazartesi saat 5.00 'a kadar devam edeceğine yer veirldi. 

NERELER AÇIK?

Sokağa çıkma yasağı süresince açık olacak yerler , market ve işletme açılış kapanış saatleri hakkında şu ifadelere yer verildi:

"Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler bugün saat 20.00'ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler ve bakkallar telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir. Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00'ye kadar açık olacaklardır. Bu işyerleri cuma, cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerini sürdüreceklerdir"

FIRIN AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİ ONLİNE SİPARİŞ SAATLERİ

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayilerinin açık olacağı anımsatılan açıklamada, "Online sipariş firmaları da cuma, cumartesi ve pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir. Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir" ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu açıklama,"Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00'den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere diğer illerimizde trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu istirham ediyoruz." şeklinde sona erdi.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA