Fuat Oktay Tarihi Açıkladı: Türkiye Rahatlayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yaptığı son dakika açıklamasında yeni sistemin detayları aktardı ve vatandaşların rahatlayacağı bir sisteme geçileceğini söyledi.

Fuat Oktay Tarihi Açıkladı: Türkiye Rahatlayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, önemlibir son dakika açıklamasında bulundu.

Oktay yaptığı açıklamada, vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayacak olan yeni sisteme geçildiğini vurguladı. Yaptığı basın açıklamasında Fuat Oktay, yeni sistem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Devlette olan hiçbir belgenin vatandaştan istenmediği bir yapıya geçeceğiz" diyerek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 'Kuyrukları artık görmüyor olacağız. Zaten birçoğu uygulanmaya başlandı. Vatandaşımız artık bunu yavaş yavaş hissediyor. Bunun pilot uygulamasını en geç inşallah 1 yıl içerisinde yani 2019'un sonuna kadar test etmiş olacağız. O noktaya geldik." ifadeleri ile yeni sistemi kamuoyuna duyurdu.

EKONOMİYE DE KATKISI OLACAK

Yeni sistemin ekonomiye de ciddi şekilde katkı sağlayacağını söyleyerek açıklamasına devam eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay şu ifadeleri kullandı:

"Şu kapıda şu kadar bekledik, burada şunu istediler, gibi sözlerden inşallah tamamen kurtuluyor olacağız. Bunun bizim ekonomimize, ihracatımıza da olumlu yansımaları olduğunu hep birlikte göreceğiz."

Kamubulteni.com  | Ankara