Fırın Önündeki Kavganın Nedeni Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada , Bayrampaşa 'da bir fırın önünde dün gece çıkan kavganın ekmek sırası nedeniyle yaşanmadığı bildirildi.

Fırın Önündeki Kavganın Nedeni Açıklandı

Son dakika : EGM 'den fırın önünde kavga açıklaması.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada , Bayrampaşa 'da dün gece bir fırının önünde sokağa çıkma yasağı sonrası çıkan kavganın detaylarına yer verildi. Açıklamada kavganın fırında ekmek sırası nedeniyle meydana gelmediği , kavganın trafik kazaso snucu yaşandığı bildirildi. 

Resmi açıklama şu şekilde:

"İstanbul’da bir fırının önündeki kavgaya ait görüntüler, dün bazı sosyal medya ve basın yayın kuruluşlarında sokağa çıkma yasağından sonra “ekmek alma sırası” kavgası olarak yansıtılmıştır. Söz konusu kavga ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyurulmuştur;

İstanbul Bayrampaşa İlçesi Yıldırım Mahallesi Millet Caddesinde bir ekmek fırınının önünde kavga eden şahıslar ile ilgili olarak yapılan araştırmada, bir araç ile bir motosiklet arasında maddi hasarlı trafik kazası meydana geldiği, kazadan dolayı tarafların birbirlerini darp ettikleri, akabinde kavgaya karışan şahısların olay yerinden ayrılmış oldukları tespit edilmiştir.

Ekmek fırınının önünde yaşanan olayın, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınmış olan 2 gün süre ile uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak bir “ekmek alma sırası” kavgası olmadığı, trafik kazasından dolayı yaşandığı anlaşılmıştır

Söz konusu olaya karışan şahısların tespiti için yapılan çalışmalar neticesinde; kazaya ve kavgaya karışan 3 şahıs tespit edilmiş, görevlilerimiz tarafından yakalanarak sosyal mesafe ve izalosyon kurallarına uymamaktan dolayı Umumi Hıfzıssıhha Kanununa göre para cezası kesilmiş, trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten ve alkollü araç kullanmaktan gerekli adli işlemler yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."