Fatih Bulut'un 'Çok Sevdim Yalan Oldu' Çalıntı mı? Açıklama Geldi

Çok sevdim yalan oldu adlı şarkı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Açıklamada şarkının yüzde 65 'lik kısmının Tarsuslu Aşık Hüseyin Akan 'ın olduğu ortaya çıktı.

Fatih Bulut'un 'Çok Sevdim Yalan Oldu' Çalıntı mı? Açıklama Geldi

Son günlerin fenomen şarkısının yarısındna fazlası Tarsuslu Aşık 'ın çıktı.

Son günlerde müzik piyasasının en çok dinlenen şarkısı haline gelen Çok Sevdim Yalan Oldu adlı şarkının  yüzde 65 'inin Tarsuslu Aşık Hüseyin Akan 'ın olduğu ortaya çıktı. Şarkının yüzde 35 'lik kısmı ise şarkıyı söyleyen  Fatih Bulut 'un

Bu şarkı ile oldukça ünlenen , internet ortamınnda milyonlarca kez dinlenen şarkıcı Fatih Bulut ise Tarsus 'a gitti ve  Aşık Hüseyin Akan' dan helallik istedi. 

Bir yanlış anlaşma olduğunu söyleyen Bulut , şarkının gerçek sahibinin Hüseyin Akan olduğunu bilmediğini , sonradan öğrendiğini söyledi. 

"Ortada bir yanlış anlama var. Kimse kimsenin duygusunu almaz." diyen Bulut, "Valla yerde para bulsam eskiden almış olduğum bir dersten dolayı şöyle kaldırırım kimin diye sorarım. Adımız hırsıza çıktı kurban olduğum. Sen yüreği güzel bir insansın, yüreği güzel bir emmisin. İnan bu yeğenin de sana aynıydı. Sevenimiz var sevmeyeniz mi de. Netice de Türkiye'yi temsil edeceğiz." dedi.

Şarkıyı Mustafa Balcı ile birlikte yaptıklarını söyleyen Bulut, "Mustafa Balcı kendisine ait olduğunu söyledi. yüz 50'si onun, yüzde 50'sini ben düzenledim, kendi sözlerimi koydum. Bilseydim eserin gerçek sahibinin Hüseyin ağabeyin olduğunu, gelip kapısını çalmaz mıydım, izin almaz mıydım. Bir müsaade almaz mıydım. Kimse kimsenin hakkını alamaz, duygularıyla oynayamaz, leke de çalamaz. Şarkının bu kadar tutulacağını tahmin etmiyordum, Kayseri'yi temsil edeyim diye yola çıktık, sonra Tarsus, sonra Türkiye'yi dünyada temsil ediyoruz. Allah sevenlerimizden razı olsun. Bizi takip etmeye devam etsinler, çok güzel eserlerimiz var" dedi.

DAVAYI GERİ ÇEKTİ

Aşık Hüseyin Akan ise yaptığı açıklamada davasını geri çektiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Fatih bey doğru söylüyor, bir yanlış anlaşmadan kaynaklandı. Mustafa Balcı'dan kaynaklanan bir olay, bir yanlış anlaşma. Ben yeğenim dinledim, kendisinde suç olmadığını öğrendim. Benden onun için davamı geri çekiyorum. Mustafa Balcı'nın yanlış aktarmasındadır. Fatih de biraz da beni kızdırdı. Ben kimseye hırsız demedim kelimeyi ağzıma almadım. Fatih kardeşimin yolu açık olsun, ortadaki sorun bitti. Allah işini gücünü rast getirsin. Eserin yüzde 35'i Fatih Bulut'a ait, yüzde 65'i bana aittir. Böyle güzel söyledikten sonra bizde eser çok, güzel kardeşimize veririz. Allah işini rast getirsin"

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA