Erhan Çelik'in İfadesi Ortaya Çıktı

TRT eski Ana Haber spikeri Erhan Çelik, Karlov suikastı ile ilgili ifade verdi. Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin görüntülerin bültende yayınlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında ifade verdi. İşte Çelik 'in ifadesi.

Erhan Çelik'in İfadesi Ortaya Çıktı

Erhan Çelik 'ten Karlov suikastı açıklaması.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ, bugün kaleme aldığı yazısında Ankara Adliyesi' nde yaklaşık 4 saat ifade veren TRT eski haber sunucusu Erhan Çelik 'in ifadesini aktardı. FETÖ suçlamalarını kabul etmeyen Çelik, "Karlov suikastını sonradan öğrendim. Bu görüntüler yayına hazır hale geldiği ve yayımlanması halinde herhangi bir sakınca olduğuna dair uyarı bulunmadığı için, ben de herhangi bir sorun olamayacağı gerekçesiyle yayımladım. Beni bu görüntülerin yayımlanmaması konusunda Ankara'dan kimse uyarmadı. Ben de habercilik refleksiyle görüntülerin yayımlanmasını söyledim" ifadesini verdi.

EKREM DUMANLI İLE HTS KAYDI

Erhan Çelik, eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile olan HTS kayıtlarının kendisine sorulması üzerine ise "Görüşme FETÖ mensubu olduğu değerlendirilen bazı personelin işten çıkarılmamasına ilişkin oldu. Dumanlı, bu kişileri işten çıkarma demek için aradı. Ancak ben kendisini dinlemedim ve FETÖ'cü olduğunu düşündüğüm kişileri işten çıkardım" dedi.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA