Erdoğan Açıkladı: Kamu Personeli Alımında Bir İlk

Bugün düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu personeli alımında bir ilk yaşandığını, hemşire, mühendis ve öğretmen gibi kadrolara bugün ilk kez bu şekilde atama yaptıklarını söyledi.

Erdoğan Açıkladı: Kamu Personeli Alımında Bir İlk

Bugün Engelli ve devlet koruması altında yetişen vatandaşlar arasından toplam 5 bin 778 kişi, düzenlenen Kamuda İstihdam Töreni ile kamu kurumu kadrolarına yerleştirildi. Törene Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, bu atamalarda bi ilk olduğu ve mühendis öğretmenlik ve hemşirelik gibi kadrolara ilk kez bu şekilde atama yaptıklarını söyleyerek, "Bu yerleştirmede ilk defa devlet korumasındaki gençlerimiz öğretmenlik, mühendislik, hemşirelik gibi ünvanlara da atanıyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan 'ın açıklamasından satır başlıkları şu şekilde;

"İlk defa devlet korumasındaki gençlerimiz öğretmenlik, doktorluk, hemşirelik gibi görevlere atanıyor. Bugünkü atamalarla toplam 5778 kardeşimiz yeni bir hayata başlamış oluyor. Geçmişte sıkıntıya neden olan engelli raporlarındaki sorunları çözdük.

Engelli evlatlarımızın zihinlerinde veya uzuvlarında değil onları eksik olarak gören kalplerde olduğunu düşünüyorum. 23 bin engelli bireye yatılı bakım hizmeti sunuluyor. toplam 143 bin evladımızın devlet korumasında büyümesini eğitim öğretim görmesini sağlıyoruz.

Bu ülkede sahipsiz kalmış her çocuğun annesi de babası da devlettir. Yetimine garibine mağduruna mazlumuna sahip çıkmayan devlet bizim gözümüzde devlet değildir. Aynı şekilde vatandaşını güven ve huzur içinde tutmayan devlette bizim nazarımızda devlet değildir.

Geçtiğimiz 16 yılda demokraside ve ekonomide attığımız her adımın gerisinde önce insan felsefesi vardır. Bu sayede bugün ülkemiz dünyanın en gelişmiş sosyal güvenlik şemsiyesine ve hizmetlerine sahip devletlerinden bir tanesi olmuştur. Bu ülkede tek bir sahipsiz ve muhtaç insanımızı bırakmayana kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Yokluk ve yoksulluk içinde kıvranan ülkeler ülkemizin geldiği refah düzeyini kendilerine örnek almışlardır. Türkiye'nin dünya beşten büyüktür itirazı kendini çaresiz hisseden ülkelere öz güven aşılamıştır. "