Dev Şehir Hastanesi: 1300 Yatak Kapasitesi Olacak

Aydın'ın sağlık yapısını güçlendirecek olan dev sağlık kompleksi Aydın Şehir Hastanesi'nin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. İnşaatın yüzde 39’luk bölümü tamamlandı.

Dev Şehir Hastanesi: 1300 Yatak Kapasitesi Olacak

Sağlık hizmetlerinin daha nitelikli ve kaliteli sunulması amacıyla Sağlık Bakanlığı'nın 2020 yatırım programına alınarak geçen yıl Kasım ayında merkez Efeler'de inşaatına başlanan Aydın Şehir Hastanesi'nin yapımı aralıksız sürüyor.

Sağlık Bakanlığı koordinesinde, 976 milyon 424 bin TL ile yüklenici firma tarafından yapımı gerçekleştirilen hastane, tamamlandığında Aydın ve Ege Bölgesi'nin uluslararası kalitede bir sağlık kampüsü haline gelmesi hedefleniyor.

Bu çerçevede Şehir Hastanesi'ni ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekilleri ve AK Parti Aydın İl teşkilatı, inşaat alanında çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Yapılan ziyarette AK Parti Aydın Milletvekillerine, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem, Aydın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mehmet Taha Al ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

“2023 seçimlerine yetiştireceğiz”

Şehir Hastanesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2023 seçimleri öncesi açmayı hedeflediklerini dile getiren AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, “Bugün Aydınımızın son yıllardaki en büyük yatırımlarından birini ziyarete geldik. Hastanemizdeki ilerlemeyi yerinde inceledik. Yaklaşık yüzde 40 seviyelerinde bir ilerleme söz konusu. Tamamlandığında ise hem bölgenin hem de Aydın'ın en güvenli ve en sağlam binalarından birisi olacak, 718 tane izolatör, 51 asansör, 8 tane yürüyen merdiven ile beraber. Sağlık Bakanımızın geçen haftaki Aydın ziyaretinde de söylediği gibi bin 300 yatak kapasitesi olacak hastanemizin. Şehir hastanemizin Aydın'a katacağı değer çok önemli ve bizim 2015 yılından bu yana seçimlerdeki en önemli vaatlerimizden bir tanesi. Farklı sebeplerle temelini atamamıştık. 2020 yılında temeli atıldı ve hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Mayıs ayı itibariyle de burada çalışan sayısı 750'ye çıkacak ve tam vardiya ile çalışacaklar. Pazartesi gününden itibaren 750 çalışanı ile birlikte inşaatımız hızlı bir şekilde tamamlanacak. Bizim hedefimiz 2023 seçimlerinden önce, Cumhurbaşkanımızın mitinginde toplu açılış töreni ile buranın da açılışını gerçekleştirmek” dedi.