Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Bir Dönem Başlayacak Dedi ve Duyurdu: "Cuma Günü Müjde Vereceğiz"

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında Cuma günü Türkiye'ye bir müjde vereceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Bir Dönem Başlayacak Dedi ve Duyurdu: "Cuma Günü Müjde Vereceğiz"

Erdoğan açıkladı. "Cuma günü Müjde vereceğiz."

Kalyon Holding tarafından inşa edilen güneş paneli fabrikasının açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında şunları söyledi:

"Bu üretim tesisini ülkemize kazandıran Kalyon Holding'i ve bu projeye destek veren bakanlıklarımızı gönülden tebrik ediyorum. Bu OSB'nin temelini ben atmıştım. Bunlar yan gelip yatarak olmadı. Çalışarak oldu. 13. Organize Sanayi Bölgesi'nde çok önemli bir yatırımın adımını atıyoruz.

Bu tesisin ülkemizi güneş paneli sektöründe zirveye taşıyacağına inanıyorum. Yenilenebilir enerji bizler için çok önemli.

Artık sadece üretmek yetmiyor, şirketlerimizin innovasyon ve AR-GE faaliyetlerine önem vermesi gerekiyor.

Şirketimizin modern bir AR-GE merkeziyle desteklenmiş olması bu bakımdan takdire şayandır.

Toplam yatırım bedeli 1 milyar doları bulan Konya Karapınar'daki santral ile yıllık 2 milyon ton fosil yakıt salınımını engellemiş olacağız.

Bir kez daha Kalyon Holding'i yatırımlarından dolayı tebrik ediyorum.

SALGIN KONTROL ALTINDA

"Dünyanın birçok ülkesinde koronavirüs nedeniyle yatırımlar durmuşken Türkiye özgün bir yol izliyor. Ekonomimizi tekrar büyüme trendine sokmaya gayret ediyoruz. Dünya genelinde 800 bin insanın ölümüne neden olan bir sağlık krizinin üstesinden gelmek kolay değildir.

Salgın günlük yaşantımızın her alanını etkilemiştir. Ülkemiz bu salgını en başarılı şekilde yöneten nadir ülkelerden biridir. Son dönemde vaka sayıları biraz artsa da salgın halen kontrolümüz altındadır.

DOĞU AKDENİZ

"Hidrokarbon arama faaliyetlerimize de hız kazandırdık. Akdeniz'de attığımız adımlar enerji dışa bağımlılığımız ortadan kaldırmak için hayati öneme sahiptir.

Özellikle "Doğu Akdeniz'de ne işimiz var?" diye soran muhalefetin bu hususları iyi dinlemesini istiyorum.

Türkiye'nin doğu Akdeniz'den Libya'ya kadar yürüttüğü mücadele sadece bir hak mücadelesi değil bir istikbal mücadelesidir.

Vatanımızı savunmak için ne kadar önemli gayretler veriyorsak bugün mavi vatanı savunmak da o derece önemlidir.

Bir asır önce nasıl millet olarak Sevr'i yırtıp atmışsak bugün de Doğu Akdeniz'de dayatılmak istenen Sevr'e boyun eğmeyeceğiz.

"CUMA GÜNÜ MÜJDE VERECEĞİZ"

İnşallah Cumagünü bir müjde vereceğiz. Ve şuanda bu müjdenin biz de hayali içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyoruz. "

Açıklarsam bu işin heyecanı her şeyi kaybolur. Onun için açıklamamakta fayda var."