Çorum Valiliği'nden Korona Virüsü Açıklaması

Son dakika haberi: Çorum Valiliği 'nden bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada korona virüs şüphesiyle karantinaya alınan kişinin test sonuçlarına yer verildi.

Çorum Valiliği'nden Korona Virüsü Açıklaması

Son dakika haberi: Çorum Valiliği 'nden korona virüsü açıklaması.

Çorum 'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle tedbir amaçlı hastanede izolasyon odasına alınan bir kişiye yapılan testlerin sonucu çıktı. Sonuçlar negatif.

Konu ile ilgili Valilik 'ten bir açıklama yapıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Çorum'da koronavirüs vakası görüldüğüne" dair bazı basın-yayın organlarında yer alan haberlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulduğu belirtildi.

S.A. isimli bir hastanın, 27 Şubat'ta boğaz ağrısı şikayeti ile Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine başvurduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Hastanın, daha önce koronavirüs vakası olan bir ülkeye seyahatte bulunduğu öğrenilmiş, yapılan acil tetkikler neticesinde yakın takip ve tedbir amacı ile hastaneye yatırılarak tedavisine karar verilmiştir. Hastadan alınan 2019nCoV-PCR testi negatif (hastalığa rastlanılmamış) gelmiş, dolayısıyla hastanın taburcu edilmesine karar verilmiştir. İlimizde endişe edilecek herhangi bir durum bulunmamaktadır, gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, tüm Çorumlulara hastalıktan azade, sağlık ve sıhhatli günler dileriz."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA