Çekirge İstilası Türkiye'ye Gelecek mi? (Kuran'da Çekirge İstilası)

Son dakika haberi: Hindistan 'da ve Çin 'de görülen çekirge istilasının İran ve Irak 'ta görüldüğü ve yakın zamanda Türkiye 'ye gelebileceği bildirildi. Konu ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Çekirge İstilası Türkiye'ye Gelecek mi? (Kuran'da Çekirge İstilası)

Son dakika haberi: ÇEkirgeler Türkiye 'ye yöneldi.

Afrika ve Hindistan 'da ciddi şekilde etkisini gösteren çekirge sürüsü , yönünü değiştirdi ve  Irak ile İran'a ulaştı. Çekirge sürüsünün Irak ve İran 'a ulaşmasının ardından sürünün Türkiye 'ye gelebileceği bildirildi. 

Çekirge istilasının Türkiye 'de görülebileceğinin açıklanmasının ardından sosyal medya üzerinde binlerce paylaşım yapıldı. 

Sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar şu şekilde:

"2020’den sağ çıkabileceğimiz konusunda ümitsizim

Sayıları 400 milyarı bulan dev çekirge topluluğu Türkiye'ye doğru ilerliyor. Görüntüler Irak'tan... Bu topluluğa Mart ayının 2. yarısında yumurtadan çıkacak yeni çekirgeler de eklenecek.

Sıradaki kötü günler loading...

SON DAKİKA! Türkiye’de ördek fiyatları 3 katına çıktı.

2020 sence de biraz abartmadın mı?

KUR-AN'DA ÇEKİRGE İSTİLASI

İslam 'ın kutsal kitabı Kur-an'ı Kerim 'de çekirge istilası ile ilgili ayet yer almaktadır. A'râf Suresi - 132-133 'üncü ayetleri şu şekildedir:

وَقَالُوا مَهْمَا تَأْتِنَا بِه۪ مِنْ اٰيَةٍ لِتَسْحَرَنَا بِهَاۙ فَمَا نَحْنُ لَكَ بِمُؤْمِن۪ينَ 

فَاَرْسَلْنَا عَلَيْهِمُ الطُّوفَانَ وَالْجَرَادَ وَالْقُمَّلَ وَالضَّفَادِعَ وَالدَّمَ اٰيَاتٍ مُفَصَّلَاتٍ فَاسْتَكْبَرُوا وَكَانُوا قَوْماً مُجْرِم۪ينَ

Ve dediler ki: "Bizi büyülemek için ne işaret getirirsen getir, biz sana inanacak değiliz."

Biz de açık seçik mûcizeler olmak üzere onların üzerine tûfan, çekirge, haşarat, kurbağalar ve kan gönderdik. Yine de büyüklük tasladılar ve günahkâr bir kavim olmakta direndiler.

SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Yapılan son dakika açıklamasında çekirgelerin İran 'a doğru gittikleri , Türkiye 'ye gelmeyeceklerine yer verildi.