Bomba İddia: Ak Parti Grup Başkan Vekili Görevden Alındı!

Son Dakika: Ak Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan´nın görevden alındığı iddia edildi.

Bomba İddia: Ak Parti Grup Başkan Vekili Görevden Alındı!

Özkan´nın konuk olduğu bir programda kullandığı cümleler Ak Parti içinde çatlaklara neden olmuştu. Açıklamaları ile gündeme gelen Cahit Özkan´ın Grup Başkanvekili görevine bu gece son verildiği iddia edildi.

Ne Demişti?

“Birleşik Arap Emirlikler (BAE), Baktı ki Türkiye´te diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye´nin istiklalini engellemiyor, baktı ki Türkiye ile birlikte yürümeden küresel anlamada kendi menfaatlerinin aleyhine çıkıyor, BAE teslim oldu.”

Özkan, Konuşmasına şu şekilde devam etmişti:

“15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz?

Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri'ni dışlıyorsunuz?’ dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…

Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

Özkan'ın sözlerini AKP Sözcüsü Ömer Çelik yalanlayarak, "Beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" demişti.