Bir Kap Çorbası 2 Bin 15 TL'den Satılıyor

Muğla'nın Yatağan ilçesinde, süs tavukları ile güvercinler sezonun ilk mezatında görücülerin önüne çıktı. Ege bölgesinin dört bir yanından gelen birbirinden ilginç süs tavukları yüksek fiyatlara yeni sahiplerine giderken, Vietnam'dan getirilerek üretimine başlayan ve bir kap çorbası 2 bin 15 liradan alıcı bulan Ejderha Tavuğu büyük ilgiyle karşılaştı. Tarih boyunca sadece kraliyet ailelerince yetiştirildiği belirtilen, ejderha ayaklarına benzer ayarklarıyla dikkat çeken Afrodizyak etkisine sahip E

Bir Kap Çorbası 2 Bin 15 TL'den Satılıyor

Bir Kap Çorbası 2 Bin 15 TL'den Satılıyor

Muğla'nın Yatağan ilçesinde, süs tavukları ile güvercinler sezonun ilk mezatında görücülerin önüne çıktı. Ege bölgesinin dört bir yanından gelen birbirinden ilginç süs tavukları yüksek fiyatlara yeni sahiplerine giderken, Vietnam'dan getirilerek üretimine başlayan ve bir kap çorbası 2 bin 15 liradan alıcı bulan Ejderha Tavuğu büyük ilgiyle karşılaştı. Tarih boyunca sadece kraliyet ailelerince yetiştirildiği belirtilen, ejderha ayaklarına benzer ayarklarıyla dikkat çeken Afrodizyak etkisine sahip Ejderha Tavuğunun çorbası çok yüksek fiyatlara alıcı buluyor.

Tavuğun üreticilerinden Ergün Karaca, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Ben Dong Tao tavuk yetiştiriyorum. Bunun ana vatanı Vietnam. Bunun yumurtalarını 3 yıl önce Vietnam’dan getirdim. Ayaklarının şekli nedeniyle ejderha soyundan geldiği söylenmektedir. Bu, Vietnam yağmur ormanlarında yetişen bir hayvan. Ayaklarından dolayı da soyu tükenmek üzere. Uzak doğudaki krallar ve yöneticiler bu tavuğun yenmesini yasaklamışlar. Çünkü bu ayakları çok kıymetli. Çünkü ayak paça çorbası yaparak içiyorlar. Sadece ayaklarından yapılan çorba 800 ile bin dolara alıcı buluyor. Ben en son Şanghay’da 350 dolara satıldığını gördüm. Türkiye’de de biz bunu yetiştiriyoruz. Birkaç arkadaşta da var. Bunun kırmızı ve beyaz olmak üzere iki rengi var. Benim hedefim ise Blue rengini elde etmek. İnşallah bunu da başaracağım Buraya da mezatı yapan arkadaşıma destek olmak ve tavuğu tanıtmak amacıyla geldim" şeklinde konuştu. Yurtdışı pazarında satışının gerçekleştiğini vurgulayan Karaca, İran'a 2 tavuk bir horoz şeklindeki takımı 5 bin dolara sattığını açıkladı.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA