Bakanlık Açıkladı Ehliyet Sınavında Soru Şekli Değişiyor

Ehliyet sınavlarına girecek adaylar için Milli Eğitim Bakanlığından önemli açıklamalar geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ehliyet sınavında animasyonlu soru şeklinin başlayacağını duyurdu.

Bakanlık Açıkladı Ehliyet Sınavında Soru Şekli Değişiyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ehliyet sınavı ile ilgili flaş açıklamalar geldi.

Ehliyet sınavlarında soruların içeriği ve sağlayacağı yararlar gözetilerek animasyonlu sisteme geçildiği açıklandı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

‘’Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ehliyet sınavlarında animasyonlu soru sayısının adaylara sorulan tüm soruların yüzde 10'unu oluşturduğunu açıkladı.

Millî Eğitim Bakanlığı, ehliyet sınavlarında yer alan soruları görsel açıdan zenginleştirmek, soruların içeriğini ve sağlayacağı yararı geliştirmek için animasyonlu sorular kullanma kararı almıştı. Hemen ardından adayların sınav öncesinde soru çeşidini tanıması için deneme sınavları paylaşıldı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ölçülmek istenen davranışların net bir şekilde ortaya konulması hedefiyle başlatılan uygulamaya ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"Ehliyet sınavlarında yer alan animasyonlu soruların sayısı her geçen gün artıyor. Gelinen noktada ehliyet sınavlarında soruların yüzde 10'u animasyonlu sorulardan oluşuyor. Ehliyet sınavlarında ilk olma özelliği taşıyan animasyonlu sorular, gerçek yaşam durumlarına uygun olduğu için bu yenilik sınav geçerliği ve güvenilirliğine de katkı sağlıyor.

Adayların sınav öncesinde soru çeşidini tanıması için animasyonlu soruların da yer aldığı deneme sınavlarına Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün odsgm.meb.gov.tr uzantılı internet adresinden erişilebiliyor."

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /