Bakandan Açıklama! Ödenen O Tutar 750 TL'ye Çıkarıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, SGK'lı vatandaşlara talep etmeleri durumunda 90 TL olarak ödenen kemik içi implant tutarının her implant için 750 TL'ye çıkarıldığını duyurdu..

Bakandan Açıklama! Ödenen O Tutar 750 TL'ye Çıkarıldı

Ödenen O Tutar 750 TL'ye Çıkarıldı

Sosyal güvenlik kurumu tarafından genel sağlık Sigortası giderleri kapsamında yapılan ödemeler hakkında açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin vatandaşlara vatandaşlara talep etmeleri durumunda 90 TL olarak ödenen kemik içi implant tutarının her implant için 750 TL'ye çıkarıldığını duyurdu. 

Her implant için ödenen tutarın 750 TL'ye çıkarıldığı sosyal medya hesabından duyuran Bakan Bilgin, "Genel Sağlık Sigortalılarımıza Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen tutarlar Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında arttırıldı. Bu kapsamda vatandaşlarımıza kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen tutar 750 TL’ye çıkarıldı." paylaşımını yaptı. Bakan Bilgin ayrıca,"Kemik içi implant için ödenen tutar; Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gazilerimizle vazife ve harp malulleri için 700 TL’den 2500 TL’ye; vazife ve harp malulleri ve terör olaylarında yaralananlar için de 2500 TL’ye çıkarıldı." ifadelerini kullandı. 

Ödemeler yüzde 100 oranında artırıldı

Çölyak hastalığının tedavi giderleri ödemeleri hakkında da açıklama yapan Bilgin, Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebi ile kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödemelerde de %100 oranında artış yapıldığını duyurdu.