Aleyna Tilki, Korona Aşısı Olup Olmayacağı Sorusuna Cevap Verdi

Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki koronavirüs aşısı ile ilgili bir açıklamada bulundu. Tilki, güvenmediği için aşı olmayacağını söyledi.

Aleyna Tilki, Korona Aşısı Olup Olmayacağı Sorusuna Cevap Verdi

Aleyna Tilki aşı olmayacağını söyledi.

Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki bir son dakika açıklamasında bulundu. Tilki, aşı ile ilgili tartışmalara değindi ve , "Ben kendim, şahsi aşı yapmak istemiyorum. Ama doktoru öneren olursa, bilirkişinin çıkıp 'Yaptırın' dediği bir durum olursa herkes yaptırsın tabii. Anneme, kendime kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum" ifadelerini kullandı.

KORONAYI YENDİ

Geçen haftalarda korona olan ve koronayı yenen Aleyna Tilk, Bebek'te basın mensuplarının sorularını cevapladı. Tilki, aşı ile ilgili  gelen soruya, "Ben bu konularda çok net konuşmak istemiyorum. Beni takip eden bir kitle var. Ama ben kendim, şahsi aşı yapmak istemiyorum. Ama doktoru öneren olursa, bilirkişinin çıkıp 'Yaptırın' dediği bir durum olursa herkes yaptırsın tabii. Anneme, kendime kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. Dünyada ilaç sektörüne de güvenmiyorum. İlaç sektörünün ticaret mi yapıyor, yoksa başka bir planı mı var bunu bile bilmiyorum. Ben tamamen şahsi konuşuyorum. Saçmalıyor bile olabilirim, yaşıma verir herkes." şeklinde cevap verdi. 

AYNI GÜN BİRİ POZİTİF BİRİ NEGATİF ÇIKTI

Bir günde iki test yaptığını, birinin pozitif birinin negatif çıktığını söyleyen Tilki, "Bu testlerin yüzde 80'i dünyada yanlış bence. Sıtma ilacı tarzı ilaçlar veriliyor zaten, kalp rahatsızlığı olan biri yanlış test sonucu bu ilacı alsa ve hayatını kaybetse bu adil olur mu? Acaba insanlar bu yüzden mi ölüyor. 'Aa bak Aleyna'da koronaya inanmıyor' diyenler olacaktır. Ben tabii ki tüm dünyayı etkisi altına alan bir şeye inanıyorum. Ama tam olarak inanmamız için testlerin doğruluğunu kesinleştirmemiz gerekmiyor mu? Kan testi, PCR yaptırdım. Farklı sonuçlar çıktı. İnsanları korona değil de ilaçlar öldürüyor olabilir mi? Bu işleri en az anlayan insan benim." dedi.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA