Akademisyen Kim Milyoner Olmak İster'de Öyle Bir Soruda Elendi ki..

ATV ekranlarında yayımlanan ve reyting rekoları kıran yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'de önceki akşam çok konuşulacak bir sahne yaşandı. Yaptığı konuşmasında, dünyanın önde gelen üniversitelerinden olan Harvard Üniversitesi'nde eğitim almakta olan Erman Gören, yarışma programında uzun uzun kariyerini anlattı ancak ilk soruda yarışmadan elendi.

Akademisyen Kim Milyoner Olmak İster'de Öyle Bir Soruda Elendi ki..

Yarışmanın önceki akşam yayımlanan bölümüne katılan Gören, tanışma faslında akademik kariyerinden bahsetti. Bir arkadaşının ısrarı nedeniyle yarışmaya katıldığını söyleyen Erman Gönen, yarışmanın ilk anlarından itibaren akademik kariyerini ve başarılarını anlattı.

İstanbul Üniversitesi Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümünden başarı ile mezun olduğunu söyleyen Grören, bu bölümü bitirdikten sonra bir yıl, dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi bünyesinde İlahiyat Fakültesinde araştırmalarda bulunduğunu söyledi. 38 yaşında olduğu öğrenilen Erman Gören, yarışmadaki hedefini de açıkladı. Gören açıklamasında, yarışmadan 250 bin TL kazanmayı hedeflediği söyledi ancak yarışmadan eli boş şekilde ayrıldı. 

İLK Betbaba SORUYA TAKILDI

Sohbetin ardından yarışmaya geçildi ve sunucu Murat Yıldırım, yarışmanın ilk sorusunu Erman Gören'e yönlendirdi. Yarışmanın ilk sorusu şu şekildeydi:

"Öğretmen, öğrencilerinden çiçek olmalarını istediğinde öğrenciler hangisini yapıp ses çıkarmadan dururlar?" 

Akademisyen Erman Gören bu soruya verilen süre içinde cevabını verdi. Bu sorunun cevabı olan "Kollarını göğüste bağlayıp" şıkkı yerine "Tek ayak üstünde durup" cevabını veren Erman Gören, yarışmadan elendi.

YANLIŞ CEVAP SONRASI AÇIKLAMA: METAFOR ZANNETİM

Yanlış cevabı sonrası yarışmadan elenen akademisyen büyük şaşkınlık yaşadı. Basit bir soru olan bu soruda elenen yarışmacı, şu ifadeleri kullandı: "Çok garip geldi soru. Neden böyle çiçek olsunlar ki? Hiç böyle bir şey duymadım. Sadece bir metaforu soruyorlar sandım. Çiçeklerin tek ayağı olduğu için bu cevabı verdim"

Kamubulteni.com  | Ankara