Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından 300 Bin TL Konut Desteği Müjdesi

Son Dakika. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan eşi vefat eden kadınlar için 300 Bin TL konut desteği müjdesi geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından 300 Bin TL Konut Desteği Müjdesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik Konut Destek Programı Kapsamında 2 bin 23 konut temini sağlayacağız. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz” dedi.

Söz konusu desteğin, eşi vefat etmiş ve 18 yaş altı en az 3 çocuğu olan kadınlara yönelik olduğu açıklandı. Bakan Yanık açıklamasında, “Eşi vefat etmiş ve sosyal yardım faydalanıcısı kadınlarımıza yönelik konut projesini hayata geçriyoruz. Desteğimizi konut yapımı veya satın alma şeklinde iki farklı yöntemle gerçekleştireceğiz. Konutlar 80 metrekare olacak şekilde inşa edilecek. Konutların satın alınması durumunda ise bu özelliğe yakın olanlar tercih edilecek. Bakanlık olarak konut başına 300 bin TL destek verirken, ihtiyaç duyulan kaynak, belediyeler ve hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanacak. Konutların mülkiyeti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının olacak. Hak sahiplerine bedelsiz kullanım hakkı vereceğiz” dedi.

Başvuru Şartlar

- T.C vatandaşı olmak

- 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında faydalanıcısı olmak

- Eşi vefat etmiş, 18 yaş altında en az üç çocuklu hane özelliğine sahip olmak kaydıyla diğer eşi vefat etmiş çok çocuklu aile özelliğine sahip olmak

- Konutların yapıldığı ilde ikamet etmek

- Bakanlığın Sosyal Konut Projesi de dahil barınma yardımı programı kapsamında yürütülen ev yapım yardımı kapsamında destek almamış olmak şartlarını taşımak

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /