Acı haber! Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı yapmış olduğu son dakika açıklamasında Pençe-Kilit bölgesinde arama tarama faaliyetleri sırasında terör örgütleriyle çıkan çatışmada 2 askerimizin şehit olduğunu duyurdu.

Acı haber! Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu

Pençe-Kilit bölgesinde 2 asker şehit oldu 

Kahraman Türk Askerinin terör örgütlerine karşı operasyonları sınır içinde ve ötesinde hız kesmeden devam ederken, acı haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde arama tarama faaliyetleri sırasında terör örgütleriyle çıkan tartışmada 2 askerimiz şehit olurken, 4 askerimizde yaralandı. Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 11 Eylül 2022 tarihinde, arama tarama faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada, Piyade Uzman Çavuş Harun Yıldırım ve Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" denildi.