EYT'de Flaş Gelişme.. Cumhurbaşkanlığına Teslim Edilecek

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar çalışmalarını son sürat sürdürüyor. Yaşa takılan vatandaşlar Cumhurbaşkanlığına teslim etmek üzere imza topluyor. İşte son bilgiler.

EYT'de Flaş Gelişme.. Cumhurbaşkanlığına Teslim Edilecek

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar çalışmalarını son sürat sürdürüyor. Yaşa takılan vatandaşlar Cumhurbaşkanlığına teslim etmek üzere imza topluyor. İşte son bilgiler.

16 Aralık 2019 Pazartesi 08:21
EYT'de Flaş Gelişme.. Cumhurbaşkanlığına Teslim Edilecek

EYT'de flaş hamle : Cumhurbaşkanlığı 'na temsil edilecek.

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar Türkiye 'nin her yerinde vakıf ve dernekler açmaya devam ediyor. Edirne 'den Kars'a tüm şehirlerde devam eden çalışmalar ile EYT'liler sesini duyurmaya çalışıyor. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAPILARI KAPATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz ay bir açıklama yaptı ve  "Ülke ekonomisini çökertmeye dönük nasıl bir adım olduğunu herkes kabul edecek ve bunun karşısında durmaya başlayacak."  dedi ve İskandinav ülkelerinin bu yüzden battığını söyledi. 

Erdoğan, "Bunun, ülkemize bir kazanımı yok, kaybettirir. Emeklilikte yaş olayını 70’in üstüne çıkarıyorlar. Biz de ise tam aksi. Kaldı ki Bay Kemal kendi döneminde emeklilik yaşının yükseltilmesini savunan birisidir. Fakat burada tamamıyla siyasi davranıyor, buradan ne elde ederiz diye bakıyor ve böyle bir tezi savunmaya çalışıyor." dedi ve seçim kaybedecek olsa bile EYT 'ye geçit vermeyeceğini söyledi.

ÇAlIŞMA BAKANI: EMEKLİLİKTE YAŞI TUTMAYANLAR

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk TBMM 'de yaptığı açıklamada emeklilikte yaşa takılanların adını değiştirerek emeklilikte yaşı tutmayanlar dedi.

GÖNÜL BORAN'DAN TEPKİ: CUMHURBAŞKANLIĞINA TEMSİL EDİLECEK

EYTSYD Derneği Başkanı Gönül Boran yaptığı konuşmada , Çalışma Bakanı 'nn bu açıklamasına tepki gösterdi ve Türkiye genelinde imza toplandığını söyledi. Boran açıklamasında toplanan imzaların bir dosya haline getirileceğini ve Cumhurbaşkanlığı 'na teslim edileceğini söyledi.

EYT çıkmalı mı? EYT hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Yaşa takılan kadın erkek vatandaşlar bu sayfada toplanıyor >> TIKLA KATIL

EYT HABERLERİ İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 16.12.2019 09:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Riza ermişoglu 2019-12-15 19:56:14

Evet cikmali

Avatar
Cihangir kulu 2019-12-15 20:37:37

Ya biz iş bulamıyoruz cumhurbaşkanı ülke batar ben 30 yıl pirim ödedim ve şu an işsizim yaş bekleyecem iş ver bekliyeyim işte yok çocuklar okuyor dilençilikmi yapıyım kötü işlermi yapıyım ben nasıl geçineyim hdp belediyesi bizi işten attı sahiplenen hükümette yok suriyeliye serbest harçama ama ben her şeyimi alınterimden ödedim hakkım olanı vermediniz sizi Allaha havale ediyorum işsizim neçektiğimi Allah bilir hakkımı helaletmiyorum.

Avatar
Erkan 2019-12-15 21:55:04

Hani batı bizi kıskanıyordu, biz batı değiliz biz batı ile doğu arasında bir köprüyüz. Bu köprüden batıya ve doğuya iyilik ,huzur ,barış ,insana doğaya hayvanlara sevgi ve saygı akışı olmalı ki olduğunu düşünüyorum. Ve önce bu köprü maddi ve manevi olarak donatılmalı. Bunun için yüzumüzü avrupaya çevirmekten vazgeçmeliyiz, eğitimi avrupadan ,siyaseti avrupadan medyası avrupadan sgk sı avrupadan gıdası avrupadan v.s. o zaman biz neyiz kimiz diye sorgulamak gerekir. Avrupa 80 yaşında emekli olsa bize ne 40 yaşında emekli olsa bize ne. Yerli ve milli olmak gerekiyorsa önce sosyal haklardan ve çalışanların ekonomik refahından başlanmalıdır. Kaliteli bir yaşam için kaliteli bir sistem olmalı. Genc nüfusun olduğu bir ülke olarak gençlerin çalışma ve iş haklarını en iyi seviyelere taşınması gerekli ,bunu yapmak için 49 yaşına kadar ülkenin sanayisi için ucuz iş gücü olarak kullandığınız gençlerin 49 yaşından sonrada makul emeklilik şartlarını oluşturmalısınız ki arkadan gelen yeni nesillerde ülkenin sanayisinde çalışıp ülkesi ve ailesi için çalışmayı göze alabilsinler ,eğer bu emeklilik konusunda daha iyi şartlar oluşturmazlarsa çok değil önümüzdeki 5-10 yıl içersinde ülkeyi çözülmeyen kör düğümlere sürüklediklerini inşAllah ömürleri yeterde görürler. Özellikle vakti zamanında çay simit hesabı yapanlar.

Avatar
Ahp 2019-12-15 20:06:19

Elbette çıkmalı

Avatar
Zeynep 2019-12-15 20:07:38

Bence çıkmalı biz tarımla uğrasıyoruz. Sadece yaşa takıldım. Bunca millet oy vermez daha akpye. Eytyi çoğu kişi bekliyordu. Asgari ücreti zamlandırın anca. Millet elektrik mi ödesin doğal gaz mı. Yoksa mutfak alışverişi mi hangisi.

Avatar
Osman 2019-12-15 20:21:41

Allah peygamber aşkına artık eyt çıksın benim babam 11 yaşından beri çalışıyo be hak hukuk nedir ya siyasi adamlar emekli olsun cumhurbaşkanı kendine 80.000 TL maaş bağlasın vay be hukuk adalet dimi bu İskandinav ülkesi değil burası burası Müslüman ülke duyun sesimi artık babam ve babam gibiler emekli olsun EYT KABUL OLSUN

Avatar
Musa 2019-12-15 21:51:48

45 yasım ış veren yok yaslisin diyorlar sigorta ödedik para yok diyorlar bu nasıl iş bunasıl adalet. sayin cumhur başkanim lütfen birdaha düşünüm .türk vatandaşıyız hakkimizi verin.

Avatar
Mahmut Öztürk 2019-12-20 23:04:17

Edirne'de Kars'a çıksın artık bu yasa haykırışlarimzi duyun artık çıksın artık bu yasa