Vergi Dairelerindeki Kamu Personeli Hafta Sonu da Çalışacak

Vergi Daireleri yeniden yapılandırma düzenlemesi kapsamında başvuruların toplanabilmesi amacıyla hafta sonu da mesai sonuna kadar açık olacak.

Vergi Dairelerindeki Kamu Personeli Hafta Sonu da Çalışacak

Vergi Daireleri, Yeniden Yapılandırma Düzenlemesi çerçevesinde başvuru işlemleri için hafta sonu da mesai sonuna kadar açık kalacak.  Gelir İdaresi Başkanlığı'nca yapılan resmi açıklamaya göre 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'dan faydalanmak isteyen borçlular, 31 Temmuz 2018 mesai bitimine kadar borçlu bulundukları idarelere başvuru yapmak durumundalar.

Açıklamada geçtiğimiz sene elde edilen gelir unsurlarına ilişkin gelir vergisinin ikincisi Betsmove , 736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların dokuzuncu olanı, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların yedincisi ve bu seneki MTB'nin ikinci taksitinin ödeme sürelerinin de 31 Temmuz olduğu belirtildi. Gelir İdaresi Başkanlığı'nca yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi : 

"7143 sayılı Kanun'a ilişkin başvuruların alınması ve diğer taksit ödemeleri sırasında vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla 28 Temmuz Cumartesi ve 29 Temmuz Pazar günü saat 17.00'ye kadar tüm vergi daireleri açık bulundurulacaktır."