Ucuz Etler Tarım ve Kredi Kooperatiflerinde de Satılacak

Et ve Süt Kurumunun et fiyatlarında indirim yapması sonrası yeni gelişmeler yaşanıyor. Bundan sonra kuzu etinin Tarım Kredi’de de satılacağı belirtildi.

Ucuz Etler Tarım ve Kredi Kooperatiflerinde de Satılacak

Kuzu etinde yapılan indirimden sonra gözler bunların satılacağı noktalara çevrildi. Türkiye geneli 18 noktada şubesi olan Et ve Süt Kurumu (ESK), ürünlere ulaşmakta sıkıntı yaşayan vatandaşa erişimini kolaylaştırmak için yeni adımlar atıyor.

Yaşanan indirimin memnun edici olduğunu beliren ESK Genel Müdürü Mustafa Kayhan, Yeni Şafak’a yaptığı açıklamada piyasanın bir müdahaleye ihtiyacı olduğunu ve indirimi de öncelikli olarak fiyatları dengelemek amacıyla gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Diğer Firmalarda İndirime Gidecek

Et ve Süt Kurumu olarak iki öncelikleri olduğunu söyleyen Kayhan, "Bunlardan birincisi, piyasadaki fiyatlara yön vermek ikincisi ise canlı stokunu eritmek. Son olarak düzenlediğimiz kampanya da piyasayı şekillendirmeye yönelik bir adım. Gıda enflasyonuna karşı olumlu bir iklim oluşturmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Uyguladıkları yüzde 25'lik indirimin diğer firmalara da örnek teşkil edeceğini ve fiyatların düşeceğini belirten Mustafa Kayhan, "Bizim kampanyamız diğer firmaları da etkileyerek fiyatları düşürecek. Daha önce de süreç böyle işledi" dedi.

Kuzu Etini Tarım Kredi’de de Satacağız

Ürün erişimine yönelik sıkıntıları ve mağaza planlamalarını da sorduğumuz Mustafa Kayhan, şunları söyledi: "Türkiye genelinde 18 mağazamız var. Satış ağını çeşitlendirmeye yönelik planlamalarımız var. Ayrıca ESK'nın kuzu eti ürünlerinin de Tarım Kredi Kooperatif Marketlerindeki reyonlarda satılmasına yönelik çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımız tamamlandığında, vatandaşlar Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde ürünlerimize erişilebilecek. Her ile mağaza açmayı verimli bulmuyoruz. Bir noktadan sonra önemli bir maliyet kalemi oluşuyor. Temel amacımız piyasayı şekillendirmek. Üretici fiyatlarını artırırken tüketici fiyatlarını düşürmeye yönelik adımlara öncelik veriyoruz." Halihazırda sayısı bini bulan Tarım Kredi marketlerinde Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) ürettiği kıyma ve kuşbaşı satılıyor. Tarım Kredi Kooperatifleri'nin 134 mağazasında ESK'nın ürettiği kuşbaşı ve kıymalara ulaşıldığını görmek mümkün. Ürünlerin tüm mağazalara yayılması için ise altyapının geliştirilmesi gerekiyor.

Sahte Tabelaya Kanıp Mağdur Olmayın

Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) küçükbaş etindeki indirimi sonrası pek çok farklı noktada aynı isimle faaliyet gösteren mağazalar da vatandaşın kafasını karıştırıyor. ESK'nın 1'i İstanbul'da olmak üzere Türkiye genelinde toplam 18 satış mağazası olmasına rağmen farklı isimlerde birçok işletme faaliyet gösteriyor. Et Balık Satis Mağazaları, Et ve Balık Mağazası, Et Ve Balık Kurumu ve Et ve Balık Mağazaları gibi ESK ile hiçbir bağı olmayan firmalar aynı renk ve benzer logolarla vatandaşı yanıltıyor. Bu konu ile alakalı olarak ise ESK Genel Müdürü Mustafa Kayhan, şöyle konuştu: "Önceden ESK'nın franchise anlaşması yaptığı farklı firmalar vardı. Bizimle olan franchise anlaşması bitmesine rağmen faaliyetlerini sürdüren mağazalarla alakalı mahkeme süreci devam ediyor. Şu anda hiçbir şirketle franchise anlaşmamız bulunmuyor. Sadece kendi bünyemizde yer alan 18 mağaza ile hizmet veriyoruz."

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /