Türk Telekom’dan İnternete Zam Açıklaması

Türk Telekom toptan internet tarife fiyatlarına yüzde 67 zam iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Türk Telekom’dan İnternete Zam Açıklaması

Toptan aylık fiyatlarındaki zammın haziran ayında geçerli olacağı ifade edildi. Ayrıca perakende fiyattaki artış ise söz konusu oranlarda olmayacak.

Konuyla ilgili şirketten yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, haber ve yorumların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Yapılan açıklamada;

"Aradan geçen iki yılı aşkın süre zarfında dünya ve Türkiye ekonomisindeki konjonktüre bağlı olarak maliyetleri doğrudan etkileyen ekonomik parametrelerde ciddi değişiklikler yaşanmıştır. Şubat 2020’den bugüne iletim maliyetleri önemli ölçüde artmış olmasına rağmen transmisyon ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.

Toptan seviyede gerçekleştirilen fiyat düzenlemesinin perakende seviyesindeki internet ücretlerine yansıması ise tamamen ilgili internet servis sağlayıcı işletmelerin kendi stratejileri kapsamında belirlenecek olup, bu artışın; iddia edilen oranların ve enflasyonun da çok altında olacağı öngörülmektedir.

Toptan seviyedeki hizmetler için öngörülen güncelleme teklifi, 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacaktır" ifadeleri kullanıldı.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /