TOKİ'den 38 Şehirde Kampanya: 49 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Ucuza Ev

TOKİ 'den 38 şehirde konut kampanyası. Uygun fiyata konutları satışa sunan TOKİ , başvuruları almaya devam ediyor. İşte TOKİ 'nin satıştaki konutları ve başvuru detayları.

TOKİ'den 38 Şehirde Kampanya: 49 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla Ucuza Ev

TOKİ 'den farklı şehirlerde ucuza konut.

Son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar , vatandaşları ciddi bir geçim sorunu ile karşı karşıya getirdi. Geçinme derdine giren vatandaşlar , bir yandan da ev sahibi olmak , artık  kira ödememek istiyor. 

Kira ödememek isteyen vatandaşların ev almak için ilk durağı TOKİ oluyor. TOKİ , birçok şehirde yaptığı konutların satışı için başvuruları almaya başladı. Başvurular devam ederken biz de kamubulteni.com olarak bu haberimizde satışta olan konutların listesine haberimizde yer verdik.

TOKİ KONUT SATIŞI İLE İLGİLİ MERAK EDİLEN SORULAR

Aynı evde ikamet eden herkes konut satışları için başvuru yapabilir mi?

Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, hane halkı adına sadece bir başvuru yapılabilmektedir. Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabilmektedir. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer almaktadır.

Tüm dul ve yetim vatandaşlar için konut satışlarında ayrıcalık tanınıyor mu?

Konut satışlarımızda sadece şehitlerimizin dul ve yetimleri için ayrıcalık tanınmaktadır. Bunun dışında, diğer dul ve yetim vatandaşlar için herhangi bir ayrıcalık tanınmamaktadır.

Engelli vatandaşlar için konut satışlarında ayrıcalık tanınıyor mu?

18 yaşını tamamlamış olup %40 ve üzeri engelli raporu bulunan engelli vatandaşlarımıza, satışa sunulan konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılmakta ve hak sahipleri kura ile belirlenmektedir. Kura sonucu hak sahibi olamayan başvuru sahipleri, diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile tekrar kuraya tabi tutulma hakkına sahiptir.

Üzerinde taşınmaz kaydı olanlar TOKİ'den ev alabilirler mi?

Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması gerekmektedir (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç). Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabilmektedir. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer almaktadır.

Satışa sunulan konutlara başvurular nereye ve ne zaman yapılabilir?

Tüm satışlarımızda başvurular ilgili bankaya, satış duyurularında ilan edilen süreler içerisinde yapılabilmektedir. (Ziraat ve Halkbankası)

SATIŞTA OLAN KONUTLAR !!

49 BİN TL 'YE 1+1

TOKİ tarafından satışa sunulan bu konutlara baktığımızda en ucuz fiyattan satışa sunulan evin Ankara Mamak 'ta satışa sunulan 49 bin TL 'lik 1+1.

İşte yukarıdaki listedeki en ucuz evler >>

KONUT KAMPANYALARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN