TKİ Lisans Mezunu Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne müfettiş yardımcısı alımı yapılacak.

TKİ Lisans Mezunu Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

Yeni Bekçi alımı, polis alımı ve diğer personel duyurularını takip etmek son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için TIKLAYIN VE İNDİRİN.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi sayfasından yayımlanan ilanda ilgili alım için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS en az 80 puan şartı ve YDS şartlarının yanı sıra lisans mezuniyeti ve 35 yaşını doldurmamış olma şartı gibi şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyen adaylarda arancak şartlar ise şu şekilde sıralandı:

a) Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yazılı koşulları taşımak,

b) Üniversitelerin Maden, Jeoloji, Jeofizik, Kimya, Makine, İnşaat veya Elektrik Mühendisi yetiştiren fakülteleri veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yerli ve yabancı eğitim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

c) Sağlık durumu her türlü yolculuk ve iklim koşullarında görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olmak,

d) 2021 yılının Ocak ayının birinci gününde 35 yaşını doldurmamış olmak(01/01/1986 ve daha sonra doğanlar sınava girebileceklerdir.

e) Taksirli suçlar dışında hürriyeti kısıtlayıcı bir ceza ile hükümlü olmamak,

f) ÖSYM tarafından 14-20-21 Temmuz 2019 veya 6-12-13 Eylül 2020 tarihlerinde yapılan

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre KPSS 1 puan türünde en az 80 puan ile birlikte sınav tarihi itibarı ile İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden biri olmak üzere Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) (veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan) en az 70 puan aldığına yönelik geçerli belgeye sahip olmak.

TKİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

TKİ Personel alımı için sınav başvuruları 26 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak, 20 Ağustos’ta sona erecek. Başvuru işlemleri tki.gov.tr adresinden yapılacak. Başvuru sürecine dair yapılan resmi açıklamada, “Yazılı sınava başvurular 26/07/2021 günü saat 09:00’dan 20/08/2021 günü 23:59’a kadar www.tki.gov.tr web sitesinde duyurular bölümünde yer alan başvuru linki üzerinden yapılacaktır. Sınav başvurusu, adaya ait son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, KPSS Sonuç Belgesi, Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi, e-devlet sistemi üzerinden alınacak kare kodlu mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı ile bağlantıda bulunan başvuru formu ve eklerinin kişinin kendi el yazısıyla doldurularak istenen formatta sisteme yüklenmesi suretiyle tamamlanacaktır. “ denildi.