TCMB Faiz Kararından Sonra Euro ve Dolarda Son Durum Ne Oldu? 

dan piyasa faiTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) tarafınzinin ve 2023'te geçeli olacak asgari ücret zam oranının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasıyla beraber Dolar ve Euro’da yükseliş hareketleri görüldü.

TCMB Faiz Kararından Sonra Euro ve Dolarda Son Durum Ne Oldu? 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) para politikası kurulunun politika faiz kararı ile 2023 senesinde uygulanacak asgari ücret zam oranına kilitlenen piyasada dolar 16,68'den işlem görürken Euro ise 19,90 TL'ye kadar çıktı. Fakat Euro, bu seviyede tutunamadı ve böylece 19,86 TL'ye yeniden geriledi.

18,66 lira civarında güne başlayan dolar, Asgari ücretin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 8500 TL olarak açıklandığı dakikalarda 18,68 TL'ye kadar çıktı. Merkez Bankası'nın politika faizini %9'a sabit tuttuğuna yönelik kararını açıklamasından sonra Amerikan doları Türkiye piyasalarında 18,67 lira bandına geriledi.

19,87 lira seviyesinde işlem görmeye başlayan Euro ise aynı dakikaların içerisinde 19,90 liraya kadar çıkarken Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın açıklamalarının sonrasında Euro'nun fiyatı 18,86'ya geriledi.