TBMM'de EYT Açıklaması: Cumhurbaşkanı Konuyu Çarpıtmaktadır

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili TBMM'de bir son dakika açıklaması geldi. Ömer Fethi Gürer yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın EYT konusunda kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini söyledi.

TBMM'de EYT Açıklaması: Cumhurbaşkanı Konuyu Çarpıtmaktadır

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer yaptığı son dakika açıklamasında EYT'ye değindi ve Cuhurbaşkanı Erdoğan 'a sert sözlerle yüklendi.

TBMM Genel Kurulunda söz alan CHP'li Vekil Ömer Fethi Gürer, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerine değindi. EYT'lerin , taşeron işçilerin , memur adaylarının TBMM'deki sesi olan Ömer Fethi Gürer yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın Emeklilikte Yaşa  Takılanlar konusunu çarpıttığını söyledi.

Fethi Gürer, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu 'nda söz aldı ve emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda Cumhurbaşkanı kamuoyunu yanlış bilgilendirmekte ve konuyu çarpıtmaktadır. Emeklilikte yaşa takılanlar en az 25 yıl çalışıp prim ödemiş, gün prim sayısını doldurmuş, işsiz kalınca yaş bekleme nedeniyle iş bulamayan, hastalandığında sosyal güvenlik kurumlarından yararlanamayan emekçilerdir. Bu kişiler devlete primlerini ödemişlerdir. Nasıl ki Bireysel Emeklilik Sistemi, prim doluyorsa emekli oluyorsa, EYT de devlete düzenli olarak ödediği primini geri istemektedir. Yeni bir hak istememektedir. Yurtdaşın hakkını devlet ve iktidar gasp etmemelidir. Bu bir hak gaspıdır. EYT'li primini ödemiş ve priminin karşılığını istemektedir.

Devlet primleri doğru yönetmediği ve onların haklarını başka alanlarda kullandığı için hakkını isteyen kişileri suçlayamaz. Emeklilikte yaşa takılanların hakları mutlaka verilmelidir.

Kamubulteni.com  |  Ankara