Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Asgari Ücret ve Emekli Zammını Duyurdu! Yüzde Kaç Zam Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun Mitinginde emekliye ve asgari ücretlilere müjdeyi duyurdu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret zammı ve emekliye refah payı müjdesinin detayları...

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Asgari Ücret ve Emekli Zammını Duyurdu! Yüzde Kaç Zam Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Giresun mitinginde konuştu. Konuşmasında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanı ifadelerine tepki gösteren Erdoğan, Bayraktar Grubu'nun Türkiye'ye kazandırdığı projeleri sayarak "Bu milletin evlatları ile onları mukayese edemeyiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da düzenlenen mitingte asgari ücret ve emekli maaşlarına enflasyon ve refah payı artışını Temmuz ayında yaparak çalışanları da rahatlatacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Giresun mitinginde konuştu. Konuşmasında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanı ifadelerine tepki gösteren Erdoğan, Bayraktar Grubu'nun Türkiye'ye kazandırdığı projeleri sayarak "Bu milletin evlatları ile onları mukayese edemeyiz." dedi.

Erdoğan, "Birileri çıkıyor diyor ki, 'Atatürk Havalimanı'na dokunmayın.' Sen ne yaptın Atatürk Havalimanı'na? Sen orayı kimlere peşkeş çektin?" diye sordu. Erdoğan ayrıca Bayraktar Grubu'nun Türkiye'ye kazandırdığı insansız hava aracı projeleri gibi başarılı projeleri hatırlatarak, "Bu milletin evlatları ile onları mukayese edemeyiz." ifadesini kullandı.

Erdoğan ayrıca, "Giresun, AK Parti'ye ve Cumhur İttifakı'na sahip çıkacak. Bu coğrafyada ne varsa Türkiye'nin geleceğinde burada yatıyor." diye konuştu.

ENFLASYON FARKI VE REFAH PAYI ARTIŞI YAPACAĞIZ

Temmuz ayında hem enflasyon farkını hem refah payını dikkate alan artışlar yapacağız. Nereden nerelere geldik. Eğitimden sağlığa her alanda standartları en yükseğe biz çıkardı. Sanayi ve teknoloji eksiklerini biz giderdik mi? Bu ülkenin en büyük özlemi olan Ayasofya'yı biz ibadete açtık mı? 

Amerika'da Türk Evi'ni inşa ettik. Yaparsa biz yaparız, yaparsa AK Parti yapar.