SGK'dan EYT İle İlgili Son Dakika Açıklaması

Son Dakika. SGK’dan EYT başvurusu yapacaklara önemli bir uyarı geldi, “Düzenleme yasalaşmadan maaş bağlanamaz.”

SGK'dan EYT İle İlgili Son Dakika Açıklaması

Milyonlarca vatandaş için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)dan bir son dakika uyarısı geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam yaptığı açıklama sonrası vatandaşlar bugün maaş bağlatmak için SGK önünde kuyruklar oluşturdu. Ancak SGK tarafından bir son dakika uyarısı geldi.

SGK’dan yapılan açıklama şu şekilde;

28/12/2022 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında açıklamalarda bulunulmuş ve bu kapsamdakiler için yaş şartı aranmayacağı belirtilmiştir.

Söz konusu düzenleme henüz yasalaşma sürecini tamamlamadığı halde çok sayıda vatandaşımız gerek e-Devlet gerekse doğrudan başvuru yolu ile kurumumuzdan aylık talebinde bulunmaktadır.

Konuya ilişkin kanun yürürlüğe girmede yapılan bu taleplere istinaden Kurumumuzca aylık bağlama işlemi yapılması yasal olarak mümkün değildir.

İlgili düzenleme yürürlüğe girdikten sonra Kurumumuzdan aylık talebinde bulunulması halinde aylık bağlama işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

Ayrıca yazılı ve görsel medyada kendisini uzman olarak tanımlayan kişilerin açıklamalarına itibar edilmemesi, sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamalara göre hareket edilmesi sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /