Sert Düşen Dolar ve Altın Sert Çıktı

BDDK’nın kararı sonrası haftaya sert bir düşüş başlayan doların havası söndü. Sert bir yükselişle Cuma günü fiyatlarına yaklaşan dolarda yükseliş devam ediyor.

Sert Düşen Dolar ve Altın Sert Çıktı

BDDK'nın döviz varlıklarının TL karşılığı 15 milyon TL’yi aşmayan şirketlere kredi kullanım durumunda döviz varlıklarını 15 milyon TL üzerine çıkarmama şartı getirmesinin ardından Cuma günü piyasalar kapanmadan düşüşe başlayan dolar ve altın bu sabah saatlerini sert bir düşüşle açtı. Dolar ve altının daha düşüp düşmeyeceği merak edilirken emtialar yeniden yükselişe girmeye başladı.

Sabah saatlerinde 16 lira 10 kuruşu gören dolar yeniden yükselerek 16 lira 74 kuruşa kadar yükseldi. Dolar saatler 11.05’i gösterirken 16 lira 72 kuruştan işlem görmeye başladı.

Euro’da sabah saatlerinde 17 lira 03 kuruşa kadar gerilemişti. Şuan için gün içindeki en yüksek seviyesine çıkan Euro 17 lira 70 kuruştan işlem görmeye başladı.

Gram altında da durum farklı değil. Sabah saatlerinde 950 liraya kadar gerileyen gram altın fiyatları yeniden yükselişe çıkarak 40 TL yükseldi ve 990 lirayı gördü. Daha sonra 2 lira düşen gram altın aynı saatlerde 988 liradan işlem görüyor.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /