Şehirler Arası Otobüs Fiyatlarına Bu Yıl Zam Yapılıp Yapılmayacağı Açıklandı

Şehirler arası otobüs bilet fiyatlarının 2023 yılında zamlanıp zamlanmayacağı ile ilgili Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Birol Özcan’dan açıklama geldi. Özcan, “2023 yılı için yeni bir tarife beklentimiz yok, bilet fiyatları aynı kalacak” dedi.

Şehirler Arası Otobüs Fiyatlarına Bu Yıl Zam Yapılıp Yapılmayacağı Açıklandı

Kovid-19 salgınıyla sefer sayılarının azaldığı şehirler arası otobüslerde seferler yeniden hız kazandı. Vatandaşlarda yeni yılla birlikte otobüs bilet fiyatlarına zam gelip merak etmeye başladı.

Konu ile ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan Özcan, “"Pandemiden önce otobüs sefer sayılarımız günlük 2 bindi. Bu sayı daha sonra çok düştü. 2022 yılında ise günlük otobüs sefer sayımız arttı. İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda 2022'de günlük sefer sayımız 1170 oldu. Ancak 2023 yılı biraz durgun başladı. Sömestr tatili, yaklaşan Ramazan ayı ve bayramı, yaz tatiliyle beraber bu sayının daha da artmasını bekliyoruz. Sefer sayımız azalmasına rağmen firmalarımız iyi para kazandı. Batıdaki firmalar doğudaki firmalara göre biraz daha fazla para kazandı. Yaz ayından beri bilet fiyatlarda bir artış yapmadık. Uzun zamandır fiyatlarımız sabit. 2023 yılı için yeni bir tarife beklentimiz yok, bilet fiyatları aynı kalacak. Mazotta fiyat iyi seviyede. Eğer fiyatları artırırsak yolcu da bulamayız. Uçak firmalarının indirim yaptığı dönemlerde biraz yolcularımız azalıyor. Sefer sayılarımız düşse de doluluk oranımız gayet iyi. Ama mazotta ÖTV indirimi beklentimiz var" diyerek yeni yılda otobüs bilet fiyatlarına zam olmayacak açıklamasında bulundu.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /