Saadet Partisi'nden Çağrı: Kamu Kurumlarındaki 'Lale Devri' Sona Ermeli

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında ekonomideki son durum ve ABD ile yaşanan gerilime dair değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisi'nden Çağrı: Kamu Kurumlarındaki 'Lale Devri' Sona Ermeli

Türkiye'nin bir kriz ile karşı karşıya durduğunu fakat bu krizden güçlenerek çıkılabileceğini söyleyen Karamollaoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında israfın önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Karamollaoğlu, "Öncelikle ABD'nin yaptırımlarına karşı kesinlikle en ufak bir taviz bile verilmemelidir. ABD'ye karşı kararlı duruş devam etmelidir. Yaptırımlara misliyle cevap verilmeli ve soyut meydan okumalar yerine somut yatırımlar hayata geçirilmelidir. D8 ülkeleri ve İslam İşbirliği Teşkilatı şimdi olağanüstü gündemle toplantıya çağırılmalı, İslam ülkeleri ile ekonomik askeri ve ticari ilişkilerin artırılması noktasında ciddi adımlar atılmalıdır. İktidar ve muhalefet bu krizi iç politika malzemesi yapmaktan kaçınmalıdır. Özellikle iktidar mensupları, farklı düşünenleri 'vatan haini' olarak itham etmekten vazgeçmelidir. Restbet Aynı gemide olduğumuz sadece kriz günlerinde değil her gün hatırlanmalı ve bu memleketin insanı birbirine düşman edilmemelidir. Farklı sesler, muhalif görüşler bastırılmaya çalışılmamalıdır. Bir acil eylem planı hazırlanmalı, üretime dönük olmayan bütün yatırımlar durdurulmalıdır. Yani kamu kurumlarında 'lale devri' sona erdirilmeli, önü alınamayan israf derhal engellenmelidir." dedi.

Yaşanan krizle ilgili diğer siyasi partilerle bilgi alışverişi yapılması gerektiğini, iktidar partisinin siyasi parti genel başkanlarını bir araya getirmesi gerektiğini belirten Saadet Partisi Lideri, "Acil olarak bütün siyasi parti genel başkanları bir araya getirilmeli, bir milli mutabakat toplantısı gerçekleştirilmelidir. Bu görüntüde bile olsa iktidara, Türkiye'ye büyük fayda sağlar. Bu, bizim bir bütün olduğumuz manasına gelir. Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü çok önemli bir husustur" şeklinde konuştu.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA