Rekora koşan dolar kuruna Selçuk Geçer freni! Tarih vererek bomba tahmini duyurdu

Dolar Kuru Yeniden Zirvede: Ekonomistler Uyarıyor! Merkez Bankası Kararı ve Geleceğe Dair Belirsizlik Artıyor, Piyasalarda Tedirginlik Sürüyor, Dövizde Kritik Kırılma Bekleniyor!

Rekora koşan dolar kuruna Selçuk Geçer freni! Tarih vererek bomba tahmini duyurdu

Dolarda Endişe Veren Yükseliş: Uzman İsim Uyarıyor!

Son dönemde hızla yükselen dolar kuru, ekonomi dünyasında endişe yaratmaya devam ediyor. 2024'e girilmesiyle birlikte rekorlar kıran dolar, herkesin gözünü korkuttu. Merkez Bankası'nın faiz kararı, milyonlarca kişi tarafından yakından takip edilirken, ekonomist Selçuk Geçer'in dolar kuruyla ilgili öngörüleri dikkat çekiyor.

Doların uzun süredir yukarı yönlü seyri, özellikle 31 TL'yi aşmasıyla gündemde önemli bir yer edindi. Merkez Bankası'nın faiz kararıyla ilgili beklentiler artarken, ekonomist Selçuk Geçer'in değerlendirmeleri piyasalarda büyük yankı uyandırdı. Geçer, dolar kuru konusunda yaptığı açıklamada, düz çizginin kurun baskı altında olduğunu ve bu durumun devam etmesi halinde "kırılma" yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Selçuk Geçer

Doların 31 TL seviyesini geçmesi piyasalarda tedirginliği artırırken, Selçuk Geçer'in "seçime kadar" sözleri dikkat çekti. Geçer'e göre, seçim sonrasında doların serbest bırakılması durumunda piyasada belirsizlik artacak, yerli yatırımcı dolar almaya yönelecek ve Merkez Bankası rezervleri eriyecek.

Geçer, kısa vadeli borçlarda yaşanan rekora da vurgu yaparak, "226 milyar dolar ödememiz var" dedi. Ödemelerin yapılamaması durumunda rezervlerin ekside olabileceğini ifade eden Geçer, bu durumun devam etmesi halinde doların yıl sonunda 70 TL'ye kadar çıkabileceğini söyledi. Bu çerçevede Geçer, baskı altında tutulan doların bir hata olduğunu belirtti ve kırılma endişesine dikkat çekti.

UYARI: BU HABER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!