Milyonlarca emekli için 00.00'dan sonra başlayacak! SSK, Bağkur, Emekli Sandığı hepsini kapsıyor

Ramazan Bayramının yaklaşması ile beraber emeklilere de müjdeler peş peşe geliyor. Emeklinin yüzünü güldürecek yeni haber ulaştırma bakanlığından geldi. İşte detaylar…

Milyonlarca emekli için 00.00'dan sonra başlayacak! SSK, Bağkur, Emekli Sandığı hepsini kapsıyor

Ülkemizde yaşayan milyonlarca emekli vatandaşa yeni bir müjde geldi. Ulaştırma bakanlığından emeklilere seyahat indirimi uygulaması haberi açıklandı. Detaylar haberimizde…

kargo

EMEKLİLER DİKKAT! BU GECE BAŞLIYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Emekliler Yılı kapsamında bu gece yarısından itibaren emeklilerin gemi seyahatlerinde yüzde 10 indirim uygulayacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Emekliler Yılı 2024 çerçevesinde emeklilere Bakanlığın trenlerinde yüzde 10 indirim uygulanacağını açıkladı.

"Emeklilerimizin ekonomik, konforlu ve rahat bir şekilde seyahatlerini sağlamak üzere yüksek hızlı, ana hat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz." sözleri ile müjdeyi duyuran Bakan Uraloğlu, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle artan yolcu talebini karşılamak için gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

"HERHANGİ BİR BELGE İBRAZI YETERLİ OLACAK"

Bu gece yarısından itibaren emeklilere uygulanacak yüzde 10 indirimden yararlanmak için e-devlet üzerinden ya da resmi bir kuruluştan alınacak emekliliğinizi teyit eden belgeye ihtiyacınız var.

Bu indirim tüm emekliler için geçerli olmakla birlikte yıl boyu geçerlidir.