Memura Bayram İkramiyesi Torbaya Girsin

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, emekli vatandaşlara dini bayramlarda verilen ikramiyelerin aynı şekilde memurlara da ödenmesini talep etti.

Memura Bayram İkramiyesi Torbaya Girsin

Emekli vatandaşlara dini bayramlarda ödenen ikramiyenin 2 bin liraya çıkmasından sonra memurlarda, emeklilere verilen ikramiyenin aynı şekilde kendilerine de verilmesini her fırsatta dile getiriyor.

Memurlar ile birlikte memur sendikaları da aynı şekilde taleplerde bulunurken, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, emekli vatandaşlara dini bayramlarda verilen ikramiyelerin aynı şekilde memurlara da ödenmesini talep etti. Kamuda bayram ikramiyesi hakkından yararlanamayan tek kesimin memurlar olduğunu kaydeden Geylan, bu durumun adaletsizlik ve ayrımcılık doğurduğuna dikkat çekti. Ülkemizin ekonomisinin, kamu çalışanlarına da bu ikramiyeyi verecek güçte olduğunu bildiren Geylan, açıklamasında şunları kaydetti:

“Devletimiz, yılda iki kez işçi, işçi ve memur emeklisine Bayram İkramiyesi ödüyor. Kamuda bu haktan mahrum kalan ise yalnızca görevi başındaki memurlarımızdır ki, bu durum da bir ayrımcılık olarak adaletsizliği doğurmuştur. Hiç şüphe yoktur ki, ülkemizin ekonomisi, kamu çalışanlarına da bu ikramiyeyi verecek güçtedir. Türkiye Kamu-Sen olarak diyoruz ki; önümüzdeki hafta TBMM gündemine getirilecek torba kanun düzenlemesiyle, epeydir gecikmiş olan MEMURA BAYRAM İKRAMİYESİ artık hayata geçirilsin.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.