Meclis Toplanıyor: Mahkumlara Af, EYT, Ek Gösterge ve Taşeron Açıklaması 2020

Mahkumlara af, taşeron, EYT, nafaka ve ek gösterge hakkında açıklama geldi. EYT'nin gündemde olmadığı bildirilirken , diğer konuların bu hafta meclis gündemine gelmeyeceği öğrenildi. İşte detaylar ve ek gösterge, af, nafaka, EYT, taşeron konusunda son haberler.

Meclis Toplanıyor: Mahkumlara Af, EYT, Ek Gösterge ve Taşeron Açıklaması 2020

TBMM açılıyor: Mahkumlara af, taşeron, ek gösterge nafaka için çalışma olacak mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu bugün açılıyor. 2 Ocak günü düzenlenen Libya Tezkeresi sonrası yeniden tatile giren TBMM Genel Kurulu , bu hafta 3 gün çalışacak.

Salı , Çarşamba ve Perşembe günleri yapılacak genel kurul görüşmelerinde , sırada bekleyen maddeler görüşülecek. 

MECLİSİN GÜNDEMİ

TBMM , bugün toplanması ile birlikte  AK Parti’nin hazırladığı ve yaklaşık 38 maddeden oluşan içinde, kaçak ve imara aykırı yapıların yeniden yıkılarak eski haline getirilmesini amaçlayan, 'İmar Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi görüşülecek.  

Bunun ardındna ise Güvenlik soruşturması düzenlemesi ve RTÜK Üst Kurulu üye seçimi gündeme alınacak.

MAHKUMLARA AF

Mahkumlara af olarak bilinen infaz düzenlemesinin ise bu hafta gündeme gelmesi beklenmiyor. Öte yandan nafaka düzenlemesi için çalışmaların devam ettiği bildirildi. Nafaka düzenlemesi çalışmalarının sona ermesinin ardından meclis gündemine gelecek.

Nafaka ve İnfaz düzenlemesi bekleyen kadın erkek vatandaşlar bu sayfada toplanıyor  TIKLA KATIL

EK GÖSTERGE

3600 ek gösterge hakkında geçtiğimiz gün konuşan Çalışma Bakanı,  "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sözü, elbette yerine getirilecek" dedi. Ancak Ocak ayında ek gösterge düzenlemesinin meclis genel kuruluna gelmesi beklenmiyor.

TAŞERON

Kadro alamayan taşeron işçiler ile kadroya geçen ve maaş sorunu yaşayan işçilerin sorunları Meclis gündeminde henüz yok. Kadın erkek taşeron işçiler bu sayfada TIKLA KATIL

EYT YOK

Emeklilikte yaşa takılanlar ise Meclis gündeminde yok.  Yaşa Takılan Kadın Erkek Vatandaşlar Bu Sayfada:  TIKLA KATIL

Siz de aşağıdaki yorum kısmından EYT, taşeron, af ve ek gösterge taleplerinizi yazabilirsiniz.