Kripto Paralar Caiz mi Diyanet İşleri Başkanı Açıkladı

Son dönemde önemli yatırım aracı olarak görülen Kripto Paralar ile ilgili Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıklama yaptı. "Kripto para caizdir denilemiyor.’’

Kripto Paralar Caiz mi Diyanet İşleri Başkanı Açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, A Haber ekranlarında yayınlanan Arka Plan programına konuk oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erbaş gittikçe artan bir sektör olan kripto paralar ile ilgili açıklama yaptı.

Kripto Para Caiz mi

Kripto paraların caiz olup olmadığıyla ilgili açıklama yapan Erbaş, "Kripto para caizdir denilemiyor. Güvenilir olmadığı ve istismara açık olduğu için caiz diyemeyiz. Bunu biz bir uzman yardımcısı arkadaşımıza tez konusu olarak verdik. Bir hocamız tez olarak bunu hazırlıyor. Ama şu an itibariyle kripto paralar için caizdir diyemiyoruz" dedi.

‘’Alkol ve uyuşturucu neyse sigara da odur’’

Sigarayla ilgili açıklamalarda da bulunan Erbaş, "Dünyada bir yılda 8 milyon 200 bin insan sigaradan ölüyor. Pis olan şeyler haram kılınmıştır. Sigaranın temiz olduğunu düşünen var mı? Sigara içen hem israf ediyor, hem de hastalanıyor. Alkol ve uyuşturucu neyse sigara da odur." ifadelerine yer verdi.

"Alevilere yönelik söylemler korkunç, kabul edilemez’’

Sosyal medyadaki bir canlı yayında Alevilere hakaret ve küfür eden şahısla ilgili de konuşan Erbaş, "Alevilere yönelik söylemler korkunç, kabul edilemez. Birileri tarafından kaos çıkarmak için desteklenmiş olabilir. Mümin alevisiyle sünnisiyle kardeştir. Hep birlikte bu topraklarda barış içerisinde yaşamak zorundayız. Bizim yüreklerimiz hep toplu atıyor." dedi.