Kredi kartı borcu olanlar sevinçten havaya uçacak! O tarihe kadar bunu yapanlar yaşadı

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, TBMM ye kart borcu olanları ilgilendiren bir teklifte bulundu...

Kredi kartı borcu olanlar sevinçten havaya uçacak! O tarihe kadar bunu yapanlar yaşadı

 

KART BORCU OLANLAR DİKKAT BU HABERİ OKUMADAN GEÇMEYİN!

Kart borcu olanları ilgilendiren bir konu TBMM ye sunuldu. İşte konunun detayları ve kimleri kapsadığı….

kredi kartı

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, TBMM ye kredi kartı borcu ile ilgili bir teklifte bulundu. Kredi kartı borcundan dolayı kara listeye alınan ve sicili kirlenen kart kullanıcıları için meclisten sicil affı istendi.

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, kredi kartı veya kredi borcundan dolayı sicili kirlenen kişileri sevindirecek bir teklifi meclise sundu. Teklife göre yasal takibe alınan kart sahipleri borçlarının 1 Temmuz’a kadar tamamının ödenmesinden veya yeniden yapılandırılmasından sonra sicilin temizlenmesi için meclise teklifte bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Deniz Demir, borçlarını ödeyen kişilerin sicillerinin temizlenmesi adına “Karşılıksız Çek ve Protestolu Senetler ile Kredi ve Kredi Kartları Borçlarına İlişkin Kayıtların Dikkate Alınmaması” kanun teklifinde bulundu.

‘5 YIL ŞARTI VAR’

Demir, kanun teklifi ile ilgili olarak “Yasal takip başlatılan ya da ödemelerinde gecikmeye düşen tüketiciler Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafında riskli ve kötü sicilli olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu uygulama nedeniyle tüketiciler borcun tamamını ödeseler dahi 5 yıl boyunca kredi sicilleri düzeltilmemektedir. Sicil kayıtları sebebiyle tüketiciler borçlarının tamamını ödemeleri için bile 5 yıl boyunca acil ihtiyaçları için tekrar kredi kullanamamaktadır. Kanun teklifiyle yapılan sicil affı sayesinde borçlarını ödeyen vatandaşlarımızın olumsuz sicilleri temizlenecek ve ekonomik yönden biraz da olsa rahatlamalarını amaçlanmaktadır.” Dedi.